Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia medyczne

Położnictwo – studia w Bydgoszczy

Wybierasz się na studia medyczne w Bydgoszczy? Może to właśnie kierunek położnictwo będzie dla Ciebie doskonałym wyborem?

Studia na kierunku położnictwo prowadzi Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Czego się nauczysz, jakie są perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku? Dowiedz się więcej!

Położnictwo w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Kierunek położnictwo przygotuje Cię do profesjonalnej opieki nad kobietą w czasie ciąży, porodu i połogu fizjologicznego. Dzięki nabytym umiejętnościom będziesz mieć wpływ na jakość życia rodziny.

Student położnictwa zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny perinatalnej, postępowania profilaktycznego i pielęgnacyjnego w odniesieniu do kobiety ciężarnej, rodzącej oraz noworodka w pierwszych dniach jego życia.

Zawód ten pozwala na pomoc kobiecie w najważniejszych i zarazem bardzo trudnych dla niej momentach życia. Młodzi specjaliści położnicy są poszukiwani z powodu wysokiej średniej wieku aktywnego zawodowo personelu położniczego, a także z powodu migracji zawodowej.

Absolwent tego kierunku uzyska tytuł zawodowy licencjata położnictwa. Będzie przygotowany do samodzielnego wykonywania zawodu. Będzie mógł opiekować się kobietą ciężarną i jej rodziną, rodzącą i noworodkiem w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej. Posiądzie umiejętności rozpoznawania i monitorowania ciąży prawidłowej, samodzielnego przyjęcia porodu siłami natury oraz wykrywania stanów odbiegających od normy u matki i dziecka w okresie ciąży, porodu i połogu.

Absolwent będziecie mógł również przekazywać wiedzę na temat porodu i metod planowania rodziny (w okresie dojrzewania i przedkoncepcyjnym) w aspekcie biologicznym, wychowawczym, społecznym oraz ochrony macierzyństwa i ojcostwa. Absolwenci mogą pracować po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu położnej/położnego, w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej – w tym w lecznictwie zamkniętym oraz specjalistycznej ambulatoryjnej i podstawowej opiece zdrowotnej.

Szczegółowe informacje o rekrutacji możesz uzyskać wybierając link z poniższej listy, kierujący do materiałów przygotowanych przez Uczelnię.

Kierunek położnictwo w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia