Przemysłowe technologie informatyczne – studia w Opolu

Studia na kierunku przemysłowe technologie informatyczne proponuje Politechnika Opolska. Głównym celem tych studiów jest przygotowanie absolwentów zdolnych do komputerowego wspomagania procesów produkcyjnych.

Integracja systemów technicznych z informatycznymi stanowi podstawę współczesnych środowisk produkcyjnych, zmierzających w kierunku szeroko pojętej digitalizacji procesów.

Absolwenci kierunku posiadają kompetencje do rozwiązywania problemów związanych z wykorzystaniem technologii informatycznych w przemyśle maszynowym, szczególnie w zakresie komputerowo wspomaganego projektowania i wytwarzania.

Są przygotowani do pracy w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn oraz aparatury przemysłowej, w zakładach obsługujących wysoko wyspecjalizowane urządzenia oparte na nowoczesnych systemach informatycznych, w jednostkach projektowych czy konstrukcyjnych, w przedsiębiorstwach zajmujących się budową lub wdrażaniem narzędzi i systemów informatycznych w przemyśle, w jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych oraz gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych, wymagających zaawansowanej wiedzy technicznej i informatycznej.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Opole. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia