Przewodnictwo i pilotaż turystyczny – studia w Bydgoszczy

Studia na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny to doskonałe przygotowanie do wykonywania zawodów niezbędnych w branży turystycznej: zawodów przewodnika i pilota. Studia w Bydgoszczy proponuje kandydatom Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Program studiów wdrożony został przez Wydział Historyczny UKW.

Przewodnictwo i pilotaż turystyczny na UKW w Bydgoszczy

Po studiach znaleźć można pracę w jako przewodnik lub pilot turystyczny. Możesz nawiązać współpracę z organizacjami przewodnickimi lub biurami turystycznymi. Będziesz posiadać także predyspozycje do pracy w biurach informacji turystycznej oraz centrach promocji walorów turystyczno-kulturowych regionu, placówkach muzealnych. Z całą pewnością kompetencje, które zdobędziesz w trakcie studiów będą Twoim atutem w staraniu się o pracę w branży turystycznej.

Rekrutacja

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym. Jeżeli kandydat na egzaminie maturalnym lub na egzaminie dojrzałości zdawał historięwiedzę o społeczeństwie lub geografię,  to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%.

Dowiedz się więcej o Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia turystyczne Bydgoszcz. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia