Rachunkowość i controlling – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek rachunkowość i controlling umożliwia zrobienie kariery w zawodzie doradcy biznesowego, doradcy podatkowego lub kontrolera. Po tych studiach zostaje się specjalistą w zakresie znajomości prawa podatkowego.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych.

Ukończenie kierunku Rachunkowość i controlling umożliwi karierę doradcy biznesowego w zarządzie spółek, czyli księgowego, doradcy podatkowego oraz kontrolera. Będzie do tego potrzebna specjalistyczna wiedza z wielu obszarów oraz rozwinięte umiejętności interpersonalne, analityczne, rozumienie zjawisk globalnych, w tym manipulacji finansowych.

Ten kierunek wybiorą kandydaci zainteresowani właściwym doborem informacji decyzyjnych (pomoże w tym m.in. systemami F-K), nawiązaniem odpowiedniej komunikacji z inwestorami, a także ustaleniem prawidłowej podstawy opodatkowania.

Absolwenci zdobędą również wiedzę z zakresu prawa bilansowego oraz podatkowego na poziomie prowadzenia działalności gospodarczej mikro-, małych i średnich podmiotów gospodarczych, umiejętności prowadzenia pełnej ewidencji księgowej, sporządzania sprawozdań okresowych, analizy informacji finansowych oraz sporządzania deklaracji podatkowych.

Kierunek objęty jest patronatem takich podmiotów, jak: KPMG, Roedl&Partner, SKwP.m TaxAGroup, Avanta A&A, Olesiński&Wsp.

Moduły kształcenia

  • Rachunkowość i analiza finansowa
  • Podatki w mikro i małych podmiotach gospodarczych

Profil absolwenta

Absolwent nabywa umiejętności na ćwiczeniach oraz laboratoriach, często samodzielnie przygotowując projekty. Umiejętności obsługi komputerowych systemów ewidencyjnych absolwent zdobywa w laboratorium symulującym działanie podmiotu gospodarczego. Po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów na kierunku „Rachunkowość i controlling” absolwent może zostać doradcą biznesowym dla zarządów spółek (księgowym, doradcą podatkowym oraz kontrolerem). Nabędzie specjalistyczną wiedzę z wielu obszarów rachunkowości, podatków i controllingu oraz rozwinięte umiejętności interpersonalne, analityczne, rozumienie zjawisk globalnych, w tym manipulacji finansowych.

Perspektywy zawodowe

  • Specjalista ds. podatków
  • Konsultant podatkowy
  • Specjalista ds. rachunkowości
  • Księgowy
  • Specjalista ds. sprawozdawczości i analizy finansowej
  • Specjalista ds. controllingu
  • Kontroler finansowy

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia