Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ekonomiczneStudia Łódź

Rachunkowość – kierunek studiów w Łodzi

Kierunek rachunkowość to studia realizowane w Łodzi na Wydziale Zarządzania UŁ. Dowiedz się więcej o tej propozycji i poznaj perspektywy absolwentów.

Absolwenci kierunku RACHUNKOWOŚĆ na Wydziale Zarządzania wyróżniają się wiedzą o innowacyjnym podejściu do rachunkowości uwzględniającym dynamiczne zmiany w otoczeniu podmiotów gospodarczych, potrafią projektować systemy rachunkowości dopasowane do potrzeb modelu biznesowego danego przedsiębiorstwa.

Wykazują bardzo dobrą znajomość języków obcych na poziomie B2 oraz narzędzi informatycznych.

Są profesjonalnie przygotowani do podjęcia pracy w biurach rachunkowych, w biurach doradztwa podatkowego, w firmach BPO, w firmach audytorskich, w działach księgowości, działach controllingu w przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych, na takich stanowiskach jak: specjalista ds. rachunkowości finansowej, specjalista ds. rachunkowości podatkowej, specjalista ds. rachunkowości zarządczej, doradca podatkowy, samodzielny księgowy, asystent dyrektora finansowego.

Główne przedmioty

  • ​​​​​​Finanse przedsiębiorstw
  • Prawo podatkowe
  • Rachunkowość finansowa
  • Narzędzia informatyczne w finansach i rachunkowości
  • Sporządzanie i analiza sprawozdań finansowych
  • System finansowo-księgowy
  • Podstawy rachunkowości zarządczej/controllingu
  • Rachunkowość a podatki

Zobacz rónież:

Ofertę kierunku rachunkowość na Uniwersytecie Łódzkim warto porównać z innymi kierunkami poświęconymi finansom i rachunkowość. Zobacz:

Finanse i rachunkowość w Łodzi

Kierunek rachunkowość w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Łodzi. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zajrzyj na stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia