Kierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia medyczne

Ratownictwo medyczne – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Studia na kierunku ratownictwo medyczne na UJD w Częstochowie to propozycja Collegium Medicum im. dr Władysława Biegańskiego.

Kierunek studiów ratownictwo medyczne, który proponuje kandydatom Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, to studia o profilu praktycznym, przeznaczone dla osób zainteresowanych naukami medycznymi i naukami o zdrowiu, a w szczególności gotowych do udzielania pomocy i wspierania innych. Powinny być to osoby, dla których ważna jest troska o życie i zdrowie ludzi oraz chętnych do pracy w zespole.

Studenci uczą się m.in. rozpoznawać stany nagłego zagrożenia zdrowotnego; prowadzić medyczne czynności ratunkowe i udzielać świadczenia zdrowotne inne niż medyczne czynności ratunkowe podejmowane przez ratownika medycznego; podejmować działania w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki chorób; współdziałać z pracownikami jednostek systemu ratownictwa medycznego i innych podmiotów w zdarzeniach jednostkowych, mnogich, masowych i katastrofach; czy też inicjować, wspierać i organizować działania społeczności lokalnej na rzecz upowszechniania zasad udzielania pierwszej pomocy.

Absolwent kierunku będzie przygotowany do podjęcia pracy w:

  • zespołach ratownictwa medycznego,
  • państwowym ratownictwie medycznym,
  • oddziałach szpitalnych,
  • służbach mundurowych,
  • domach opieki,
  • hospicjach,
  • firmach świadczących transporty medyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne CzęstochowaInteresujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia