Nowerekrutacja 2024Rekrutacja na studiaRekrutacja PoznańStudia PoznańStudia sportowe

Rekrutacja na studia 2024/2025 – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Planujesz rozpocząć studia w roku akademickim 2024/2025? Interesują Cię sportowe kierunki studiów w Poznaniu? Zobacz jakie propozycje ma w swojej najnowszej ofercie Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Znajdziesz tu również studia turystyczne i z zakresu nauk o zdrowiu.

Wiadomo, na które kierunki przyjmować będzie Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu kandydatów w nadchodzącej rekrutacji. Jeśli zastanawiasz się, jakie przedmioty maturalne będą brane pod uwagę w procesie naboru – sprawdź zasady rekrutacji na AWF w Poznaniu.

Szczegółowe informacje w załączniku Uchwały Senatu AWF:

Określenia warunków i trybu rekrutacji na studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na rok akademicki 2024/2025 – zał. nr 1, 2, 3

Kierunki studiów – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu 2024/25

  • DIETETYKA
  • FIZJOTERAPIA
  • SPORT
  • TANIEC W KULTURZE FIZYCZNEJ
  • TURYSTYKA I REKREACJA
  • WYCHOWANIE FIZYCZNE

AWF w Poznaniu przeprowadzi również rekrutację na studia realizowane w Filii AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Kandydaci będą mieć do wyboru kierunki: dietetyka, fizjoterapia, wychowanie fizyczne.

Zobacz również:

Warto poznać krótkie charakterystyki kierunków, by lepiej zastanowić się nad swoim wyborem i dokonać go w pełnej świadomości, czym jest dany kierunek i jakie stwarza perspektywy pracy dla swoich absolwentów.

Wychowanie Fizyczne – kierunek stworzony z myślą o osobach, które lubią ruch, doskonalenie własnej sprawności oraz pracę z młodzieżą. Przygotowuje do pracy pedagogicznej i menedżerskiej w zakresie wychowania fizycznego. Studia na kierunku Wychowanie Fizyczne prowadzone są na I stopniu w trybie stacjonarnym oraz II stopniu w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Sport – studia na tym kierunku to propozycja dla miłośników sportu, wiążących z nim swoją przyszłość zawodową. Efektem ukończenia studiów jest zdobycie praktycznej wiedzy trenerskiej, z zakresu zarządzania kadrami, marketingu i psychologii w sporcie. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy trenera wybranej dyscypliny sportu. Studia na kierunku Sport prowadzone są na I i II stopniu w trybie stacjonarnym.

Fizjoterapia – to kierunek, na którym studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu i o kulturze fizycznej, nauk społecznych oraz zdobywają umiejętności praktycznego zastosowania metod kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i fizjoterapii klinicznej. Fizjoterapia w AWF Poznań to studia jednolite magisterskie.

Dietetyka – to kierunek, który jest odpowiedzią na rosnącą w kraju świadomość potrzeby dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. W programie studiów uwzględniono wiedzę dotyczącą dietoprofilaktyki i dietoterapii, żywienia w sporcie, technologii ogólnej żywności, technologii przygotowywania potraw i posiłków. Studia na kierunku Dietetyka prowadzone są na I i II stopniu w trybie stacjonarnym.

Turystyka i Rekreacja – studenci tego kierunku zdobywają wszechstronną wiedzę humanistyczną, przyrodniczą, ekonomiczną i prawną, a interdyscyplinarny charakter studiów daje im możliwość poszerzenia horyzontów oraz elastycznego i twórczego działania w sferze zawodowej. Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja prowadzone są na I i II stopniu w trybie stacjonarnym.

Taniec w Kulturze Fizycznej – skierowany jest do osób na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących tancerzy, do osób z dużym doświadczeniem. Studia oferują trzy tysiące godzin zajęć, precyzyjnie dobranych do profilu specjalności: Nauczyciel tańca i choreograf lub Instruktor tańca terapeutycznego. Studia na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej prowadzone są na I i II stopniu w trybie stacjonarnym.

Neurobiologia – to międzywydziałowe studia magisterskie czterech poznańskich uczelni: AWF, UAM, UM, UP. Po ich ukończeniu można podjąć pracę naukowo-badawczą, dydaktyczną, w diagnostyce, w firmach o profilu biologicznym, farmaceutycznym czy biochemicznym. Są to studia II stopnia.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia