Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Warszawskim

7 czerwca br. rozpoczęły się zapisy na studia pierwszego stopnia, jednolite magisterskie oraz część studiów drugiego stopnia – informuje Uniwersytet Warszawski. Kandydaci będą mogli rejestrować się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów do 5 lipca. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 lipca.

Na Uniwersytecie Warszawskim można studiować kierunki humanistyczne, społeczne, ścisłe, a także interdyscyplinarne i w całości prowadzone w języku angielskim. W sumie Uniwersytet oferuje ponad sto propozycji. Pełna lista studiów dostępnych w roku akademickim 2021/2022 na UW znajduje się na stronie IRK, gdzie można zapoznać się z opisami poszczególnych kierunków, zasadami kwalifikacyjnymi czy zarysem programów studiów.

W tegorocznej ofercie edukacyjnej znalazły się nowe kierunki, m.in.: chemia jądrowa i radiofarmaceutyki, nanoinżynieria, sztuka pisania. 

W rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych. Na niektórych kierunkach będą prowadzone dodatkowe egzaminy wstępne (tzw. sprawdziany predyspozycji). Są to: architektura przestrzeni informacyjnych; indywidualne studia międzydziedzinowe prowadzone przez Kolegium Międzydziedzinowych Indywidulanych Studiów Humanistycznych i Społecznych (stacjonarne); informacja naukowa i bibliotekoznawstwo; logopedia ogólna i kliniczna; psychology – studia w języku angielskim (jednolite magisterskie); publikowanie współczesne oraz socjologia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia