Rolnictwo – studia w Kielcach

Wybierasz się na studia rolnicze w Kielcach? Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku rolnictwo ekologiczne, proponowanym przez UJK?

Czy warto studiować na kierunku rolnictwo?

Rolnictwo to kierunek łączący nauki przyrodnicze i techniczne. W programie studiów duży nacisk położony jest najczęściej na przedmioty takie jak biologia, wiedza o środowisku, chemia, ale również wiedza i umiejętności zawodowe z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych, a także nowoczesnych zastosowań technologii informatycznych. Rolnictwo jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, a zapotrzebowanie na specjalistów produkcji i kontroli żywności, a także innych związanych z szeroko pojętym rolnictwem (agrobiologia, agroekonomia, agronomia, agrobiznes, agroturystyka, doradztwo agrotechniczne, doradztwo rolnicze, kształtowanie środowiska) jest zawsze aktualne.

Rolnictwo w Kielcach – gdzie studiować?

Studia na kierunku rolnictwo ekologiczne proponuje kandydatom Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK).

Rolnictwo ekologiczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunek rolnictwo ekologiczne, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, jest adresowany do kandydatów wykazujących szczególne zainteresowanie rolnictwem w kontekście współczesnych tendencji w prowadzeniu gospodarstw agroturystycznych oraz technik upraw ekologicznych i produktów rolnych.

Absolwent kierunku będzie posiadał specjalistyczną wiedzę rolniczą i ekologiczną, znajomość zagadnień prawnych i dotyczących zasad prowadzenia gospodarstwa ekologicznego, podstawową wiedzą ekonomiczną, prawną i społeczną niezbędną do organizowania produkcji rolniczej i funkcjonowania społeczności obszarów wiejskich, wiedzę z zakresu nowoczesnych technik i rozwiązań agrotechnicznych używanych w ekologicznej produkcji rolniczej, prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego, marketingu i sprzedaży produktów ekologicznych oraz uprawy, zastosowania i przechowalnictwa ziół.

Perspektywy zawodowe:

  • gospodarstwa agroturystyczne,
  • jednostki naukowo-badawcze,
  • nowoczesne gospodarstwa i przedsiębiorstwa rolne,
  • administracja w zakresie rolnictwa.

Uczelnie prowadzące kierunek rolnictwo w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia rolnicze Kielce. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia