Rusza rekrutacja na Politechnice Białostockiej

Rusza rekrutacja na Politechnice Białostockiej

Politechnika Białostocka, największa uczelnia techniczna w regionie, ogłosiła harmonogram rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia. Internetowa Rejestracja Kandydatów ruszy 1 czerwca 2021 roku i potrwa do 6 lipca.

Mniej czasu na uzupełnienie dokumentów będą mieli kandydaci na I stopień studiów na kierunkach: architektura, architektura wnętrz, grafika. Muszą oni zarejestrować się i wnieść opłaty za przeprowadzenie rekrutacji do 30 czerwca 2021 roku. Oni też będą musieli przystąpić do egzaminów z rysunku. Uczelnia zaplanowała je od 6 do 8 lipca odpowiednio dla kandydatów na kierunki: architektura, architektura wnętrz, grafika.

Do 9 lipca wszyscy kandydaci na studia I stopnia będą mieli czas na wpisanie do systemu IRK wyników maturalnych.

Kandydaci na studia poznają wyniki rekrutacji 13 lipca 2021 roku. Później będą musieli potwierdzić chęć studiowania i skompletować wymagane dokumenty. Ostateczne listy kandydatów przyjętych na studia Politechnika Białostocka ogłosi 29 lipca 2021 roku.

W przypadku kandydatów na jeden z 2 kierunków studiów II stopnia na Politechnice Białostockiej rekrutacja także rusza 1 czerwca 2021 roku. Ostateczne listy kandydatów przyjętych na studia Politechnika Białostocka ogłosi 29 lipca 2021 roku.

Opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia wynosi:

  • 150 złotych – kandydaci zdający egzamin wstępny z rysunku,
  • 85 złotych – pozostali kandydaci.

Opłata za przeprowadzenie rekrutacji wnoszona jest w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji na indywidualny numer rachunku dostępny w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Powinna być widoczna na koncie kandydata w IRK najpóźniej w dniu zakończenia rejestracji kandydatów. Dokonanie opłaty za przeprowadzenie rekrutacji po terminie skutkuje nieobjęciem kandydata postępowaniem kwalifikacyjnym.

Kandydat wnosi opłatę za przeprowadzenie rekrutacji za każdy kierunek studiów, na który ubiega się o przyjęcie.

Rejestracja na studia niestacjonarne (zaoczne) I i II stopnia rozpocznie się 10 sierpnia 2021 roku a ostateczne ogłoszenie list kandydatów przyjętych na studia 29 września 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia