Sinologia – Uniwersytet Wrocławski

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią Chin, chcesz zgłębić wiedzę dotyczącą Dalekiego Wschodu i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim, to sinologia może być dla Ciebie świetnym wyborem.

Studenci sinologii będą zapoznawać się nie tylko z kulturą i historią Chin, ale przede wszystkim posiądą umiejętności językowe związane z tłumaczeniem z języka chińskiego i na język chiński (także tekstów biznesowych i prawnych). Biegła znajomość języka chińskiego umożliwi w przyszłości m.in. pracę w rozmaitych przedsiębiorstwach chińskich lub kooperujących z Chinami na terenie kraju i za granicą.

Zapotrzebowanie na tłumaczy języka chińskiego przy obecnej skali kontaktów biznesowych, kulturalnych i naukowych z Chinami jest ogromne. W perspektywie aspiracji Chin do roli światowego supermocarstwa, kształcenie polskich kadr znających język chiński ma także znaczenie strategiczne dla bezpieczeństwa kraju. Znajomość języka chińskiego i kultury Chin umożliwi przede wszystkim kontynuowanie studiów na poziomie magisterskim w Chinach, dzięki możliwościom, jakie dają różnorodne systemy stypendialne (np. stypendia konfucjańskie). Osoby nie zamierzające dalej się kształcić znajdą pracę w wielu prestiżowych przedsiębiorstwach na terenie kraju i za granicą. Będą posiadać umiejętności przydatne na rynku pracy m.in. w zawodzie tłumacza.

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Wrocław. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – Studia filologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia