Studenci Politechniki Krakowskiej wykorzystali popularną grę Minecraft

Studenci III roku architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej postanowili – w ramach swoich zajęć – odwzorować Osiedle Podwawelskie w grze Minecraft. Projekt ma posłużyć mieszkańcom do przekazywania pomysłów na rewitalizację terenów blokowiska. Do 18 grudnia każdy zainteresowany może zaprezentować swoje koncepcje w wirtualnym świecie.

Minecraft to gra komputerowa, której ideą jest budowanie i niszczenie konstrukcji składających się z bloków, głównie sześcianów. Wirtualna zabawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier. Minecraft doczekał się już 600 milionów użytkowników. Popularność gry oraz możliwości jakie daje postanowili wykorzystać studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Nim jednak zdecydowali się przenieść jedno z krakowskich osiedli do świata gry, zbierali materiał, który posłużył dokładnemu odwzorowaniu blokowiska w Minecraftcie. 

Na podstawie podkładu z programu AutoCAD, młodzi architekci krajobrazu przenieśli do gry budynki, które stały się punktami odniesienia. Przyjęli też zasadę, że jeden klocek w wirtualnym świecie będzie równy jednemu metrowi. „Budowanie” osiedla zajęło studentom niecały miesiąc.

Więcej informacji na stronie: Studenci PK przenieśli jedno z krakowskich osiedli do świata popularnej gry komputerowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA KRAKOWSKA – STRONA WWW UCZELNI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia