Studia nad Indiami i Azją Południową w Krakowie

Na tych studiach zdobędziesz nie tylko wiedzę społeczno-polityczną dotyczącą obszaru Azji Południowej, ale również nauczysz się dobrze władać językiem hindi.

Studia nad Indiami i Azją Południową proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński (studia prowadzi Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ).

Coraz większe zainteresowanie społeczności międzynarodowej regionem Azji Południowej oraz szybko rozwijająca się współpraca tamtejszych państw z Unią Europejską powodują wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się krajami południowoazjatyckimi, zwłaszcza Indiami.

Studia nad Indiami i Azją Południową stwarzają możliwość zdobycia wiedzy na temat kontekstu kulturowego, religijnego i politycznego, w jakim toczy się współczesne życie społeczno-polityczne krajów regionu, połączonej z dobrą znajomością języka hindi. Zajęcia na tym kierunku realizowane są w oparciu o najwyższe standardy obowiązujące w szkolnictwie wyższym, przez co szczególny nacisk położony został na dobór wysoko wykwalifikowanej kadry, co gwarantuje dobrą jakość kształcenia z zastosowaniem najnowszych trendów w dydaktyce.

Wiedza ta, niezbędna do pracy w międzynarodowym biznesie, dyplomacji, placówkach zajmujących się polityką rozwojową oraz bezpieczeństwem i obronnością, umożliwi absolwent(k)om znalezienie zatrudnienia w instytucjach kulturalnych i naukowo-badawczych, w wydawnictwach i środkach masowego przekazu, w przedsiębiorstwach handlowych i turystycznych oraz innych zorientowanych na współpracę z krajami regionu, w tym głównie z Indiami i Pakistanem.

Uczelnie prowadzące kierunek studia nad Indiami i Azją Południową w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach humanistycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Kraków. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia