Kierunki studiówKierunki studiów OpoleStudia OpoleStudia ścisłe

Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka w Opolu

Jeśli interesuje Cię nauczanie w szkole podstawowej – dowiedz się więcej o kierunku studia nauczycielskie – fizyka i matematyka , dostępnym w Opolu.

Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka – proponuje kandydatom Uniwersytet Opolski (prowadzi je Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UO).

Głównym celem tych studiów jest wykształcenie nauczyciela przygotowanego merytorycznie do nauczania dwóch przedmiotów – fizyki i matematyki, ale również wykazującego się bardzo dobrym przygotowaniem pedagogicznym, psychologicznym i dydaktycznym do pracy w szkole.

 Program kształcenia zawiera odpowiednią liczbę godzin matematyki, fizyki oraz astronomii. Program jest uzupełniony zajęciami z informatyki w celu przygotowania studentów do prowadzenia nowoczesnych lekcji i umiejętnego wykorzystania programów komputerowych oraz zasobów internetowych wzbogacających proces dydaktyczny. W programie znalazło się również wiele laboratoriów i zajęć praktycznych, przygotowujących absolwentów do prowadzenia lekcji doświadczalnych.

 W programie studiów są zajęcia z pedagogiki, psychologii, dydaktyki matematyki, dydaktyki fizyki, emisji głosu a także praktyki pedagogiczne. Dzięki temu studenci nauczą się przygotowywać i prowadzić lekcje dostosowane do poziomu uczniów szkoły podstawowej z wykorzystaniem rozmaitych metod dydaktycznych.

 Absolwent będzie posiadał szeroką wiedzę z zakresu nauk fizycznych i matematyki, wspartą o umiejętność zastosowania informatyki. Będzie potrafił samodzielnie obsługiwać aparaturę badawczą i różnego rodzaju przyrządy pomiarowe, będzie potrafił zaplanować oraz prowadzić pomiary i badania z wykorzystaniem tego sprzętu. Będzie posiadał znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Absolwenci kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka pierwszego stopnia zdobędą wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne pozwalające im na podjęcie pracy w zawodzie nauczyciela w szkole podstawowej. Będą przygotowani do nauczania dwóch przedmiotów: fizyki i matematyki.

Dzięki przygotowaniu psychologicznemu i pedagogicznemu absolwent będzie dysponował umiejętnościami interpersonalnymi, umiejętnością pracy w zespole oraz będzie wykazywał samodzielność w podejmowaniu decyzji i planowaniu zadań. 

Posiadana wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne pozwolą absolwentowi na podjęcie pracy nie tylko w szkolnictwie, ale również na stanowiskach wymagających kreatywności, empatii i rozwiniętych umiejętności interpersonalnych połączonych z fachową wiedzą z zakresu nauk ścisłych, np. w placówkach wspomagających proces kształcenia, a także w laboratoriach badawczo-rozwojowych.

Kierunek studia nauczycielskie – fizyka i matematyka w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Opole. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia