Studia śródziemnomorskie – podróże historyczne w Lublinie

Studia śródziemnomorskie – podróże historyczne to propozycja studiów, którą dla kandydatów przygotował Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Kierunek pomyślany jest z myślą o osobach, które chcą przygotować się do zawodu pilota wycieczek i zdobyć wiedzę na temat krajów basenu Morza Śródziemnego.

Studia z oferty UMCS w Lublinie mają na celu przygotowanie pracownika sektora usług turystycznych nakierowanych na tematykę historyczną krajów basenu Morza Śródziemnego w oparciu o przekazaną mu interdyscyplinarną wiedzę ogólnouniwersytecką oraz praktyczną z zakresu historii, geografii, marketingu i logistyki. Zajęcia praktyczne dadzą Ci umiejętności związane z wykonywaniem zawodu pilota wycieczek i rezydenta biur turystycznych.

Praktyka studencka w Szwajcarii?

Podczas studiów odbędziesz jednosemestralną praktykę zawodową. Dla osób, które zdecydują się pokryć koszty dojazdu, Wydział jest w stanie zorganizować odbywanie obowiązkowych praktyk w szwajcarskich ośrodkach turystycznych.

Co po studiach? 

Z wykształceniem turystyczno-historycznym możesz pracować np. w biurach podróży, punktach informacji turystycznej czy placówkach muzealnych. Ze zdobytymi kompetencjami odnajdziesz się jako pilot wycieczek lub pracownik hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Swoją wiedzę możesz też wykorzystać w różnych instytucjach kulturalnych czy organizacjach społecznych, zwłaszcza tych, które zajmują się turystyką i przeszłością.

Więcej o kierunku: STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE – PODRÓŻE HISTORYCZNE, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia turystyczne Lublin. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia