Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia chemiczne

Technologia chemiczna – Politechnika Bydgoska

Jeden z popularniejszych kierunków chemicznych znajdziecie wśród propozycji, które dla kandydatów przygotował Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej na Politechnice Bydgoskiej. Warto dowiedzieć się więcej o technologii chemicznej i perspektywach, które dają te studia.

Kierunek technologia chemiczna to świetne przygotowanie do życia zawodowego, w którym możesz : projektować procesy chemiczne oraz aparaturę, pracować w laboratoriach naukowo-badawczych, analitycznych i rozwojowych w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym itp. zarządzać jakością i produktami chemicznymi oraz bezpieczeństwem technicznym, prowadzić własną działalność gospodarczą.

W trakcie kształcenia będziesz studiował podstawowe przedmioty nauk humanistycznych i ścisłych (w tym: matematykę, fizykę i grafikę inżynierską) oraz przedmioty kierunkowe m.in. podstawy technologii chemicznej, zarządzanie jakością i produktami chemicznymi, projekt technologiczny. Oprócz tradycyjnych metod kształcenia takich jak wykłady multimedialne, zajęcia projektowe i laboratoryjne oraz seminaria na zajęciach stosowane są elementy metody design thinking.

Specjalności

  • technologia procesów chemicznych
  • biotechnologia przemysłowa
  • chemia i technologia kosmetyków

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Technologia Chemiczna powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO), matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), chemii (Ch), fizyki lub fizyki i astronomii (F), biologii (B), geografii (G), informatyki (I).

Praca po studiach

Po studiach na kierunku będziesz przygotowany do pracy na stanowisku technologa i inżyniera procesowego, jak również w laboratoriach badawczych, rozwojowych i kontrolnych przedsiębiorstw związanych z wy­twarzaniem i przetwórstwem produktów chemicznych. Możesz także założyć samodzielną działalność gospodarczą. Nasi absolwenci cieszą się dobrą opinią i zajmują eksponowane stanowiska stanowiąc kadrę kierowniczą i zarządzającą w liczących się firmach na rynku krajowym i europejskim.

Mogą Cię zainteresować też inne propozycje z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej PBŚ

Strona kierunku: TECHNOLOGIA CHEMICZNA , Politechnika Bydgoska

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Bydgoska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Bydgoszcz. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszcz.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Źródło; opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia