Kierunki studiów ŁódźStudia chemiczneStudia Łódź

Technologia chemiczna – Politechnika Łódzka

Jeśli jesteś kreatywny, kontaktowy, lubisz pracę w grupie i masz zacięcie inżynierskie, a przy tym chemia jest Twoją pasją, to Technologia chemiczna będzie dla Ciebie najlepszym wyborem! To kierunek z pogranicza chemii oraz inżynierii chemicznej i procesowej, który w praktyczny sposób łączy wiedzę o syntezie produktów chemicznych ze znajomością metod ich wytwarzania z wykorzystaniem dostępnych surowców i aparatury chemicznej.

W czasie studiów na kierunku technologia chemiczna nauczysz się zasad bezpiecznego i ekonomicznego gospodarowania surowcami, produktami i odpadami chemicznymi, poznasz zasady zrównoważonego rozwoju promowane w nowoczesnych technologiach oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska. Wiele zajęć prowadzonych będzie w formie projektowej, w grupach studenckich, w których będziesz miał przypisane różne role, co ułatwi ci późniejszą adaptację w miejscu pracy. Wiele zajęć laboratoryjnych odbywać się będzie w halach technologicznych, na urządzeniach, jakie spotkasz w przemyśle, co pozwala na rozwiązywanie rzeczywistych problemów produkcyjnych. W toku studiów odbywać się będą wizyty studyjne w zakładach przemysłowych, wykłady eksperckie, wygłaszane przez pracowników z przemysłu, a także zorganizowane zostaną dodatkowe kursy obsługi urządzeń przemysłowych, kończące się certyfikacją.

Specjalności: 

  • gospodarka odpadami,
  • technologia chemiczna organiczna,
  • technologie biomedyczne,
  • technologia polimerów,
  • technologia barwników i środków chemii gospodarczej.

Niezależnie od Twojego wyboru, jako absolwent kierunku Technologia chemiczna znajdziesz szybko zatrudnienie w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, gumowym, syntezy i przetwórstwa polimerów oraz w branżach pokrewnych. Będziesz również przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Strona kierunku: TECHNOLOGIA CHEMICZNA , Politechnika Łódzka

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Łódź
Studia techniczne Łódź
Politechnika Łódzka

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Łódź. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Chemia w Gdańsku

Chcesz podjąć przyszłościowe studia w Gdańsku? Pomyśl o kierunku chemia….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Łodzi

Geoinformacja – studia w Łodzi

Opis współczesnego świata w ujęciu przestrzennym wymaga kompleksowego spojrzenia na człowieka i przyrodę oraz wykorzystania narzędzi matematycznych…

Studia artystyczne w Łodzi

Studia artystyczne w Łodzi to szansa na podjęcie kierunków, w których można rozwijać swoje uzdolnienia…

Historia – studia w Łodzi

Doskonałą okazją, by sięgnąć po usystematyzowaną wiedzę o przeszłości, są studia historyczne, które przygotował dla…

Matematyka w Łodzi

Studia na kierunku matematyka pozwalają zdobyć ogólną wiedzę matematyczną oraz konkretne umiejętności w ramach wybranej…

Studia przyrodnicze w Łodzi

Studia przyrodnicze stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy przede wszystkim na specjalistów ochrony środowiska, biomonitoringu…

Logistyka w Łodzi

Interesują Cię studia logistyczne? Wybierasz się na studia na kierunku logistyka w Łodzi? Nie wiesz,…

Pielęgniarstwo w Łodzi

Studia na kierunku pielęgniarstwo wdarły się przebojem do grupy tych kierunków, które cieszą się największą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia