Turystyka i rekreacja w Opolu

Chcesz studiować na kierunku turystyka i rekreacja w Opolu? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Kierunek turystyka i rekreacja prowadzi Politechnika Opolska.

Turystyka i rekreacja na Politechnice Opolskiej

Jeśli cechuje Cię komunikatywność, ciekawość świata, otwartość na innych, to turystyka i rekreacja na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej może być dla Ciebie świetnym wyborem. Są to studia zdecydowanie dla osób pasjonujących się podróżami, różnymi rodzajami turystyki, aktywnym organizowaniem i spędzaniem czasu wolnego.

Absolwent tego kierunku posiada umiejętności pozwalające na planowanie i realizację przedsięwzięć w zakresie turystyki i rekreacji, m.in. przygotowanie oferty, prowadzenie i obsługa imprez turystycznych i rekreacyjnych dla różnych grup odbiorców, nawiązywanie kontaktów i komunikowanie się w co najmniej jednym języku obcym.

Specyfika studiów wymaga opanowania przez absolwenta wiedzy w kilku dziedzinach, w tym humanistycznej, przyrodniczej, ekonomicznej i organizacyjno-prawnej oraz umiejętności praktycznych, umożliwiających działalność zawodową w branży turystycznej i rekreacyjnej. Wśród podstawowych treści kształcenia znajdują się m.in.: filozofia, historia architektury i sztuki, psychologia, prawo, ekonomia, zarządzanie.

Specjalności:

  • hotelarstwo i gastronomia: absolwent jest przygotowany do inicjowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Posiada umiejętności w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego przedsiębiorstwami hotelarskimi i gastronomicznymi;
  • trener zdrowego trybu życia: absolwent posiada umiejętność planowania, organizowania i prowadzenia treningu zdrowotnego oraz zajęć relaksacyjnych dla osób w różnym wieku. Jest przygotowany do prowadzenia zajęć ruchowych w plenerze oraz w obiektach sportowo – rekreacyjnych.

Kierunek turystyka i rekreacja w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Opole. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia