Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w PileUczelnia

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile jest największą uczelnią publiczną północnej Wielkopolski. Od 2000 roku kształcimy specjalistów na praktycznych kierunkach studiów medycznych, ekonomicznych, technicznych i humanistycznych. Prowadzimy studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie, odpowiadające na dynamiczne przemiany rynku pracy. Co więcej, w programie studiów znajdują się wielomiesięczne praktyki. Umożliwia to naszym studentom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych – tak wysoce cenionych przez pracodawców.

Szeroka współpraca Uczelni z biznesem krajowym i międzynarodowym zaowocowała studiami dualnymi – innowacyjnym projektem edukacyjnym na kierunkach inżynierskich. Na studiach tego typu kształcimy w partnerstwie z kilkudziesięcioma renomowanymi firmami m.in.: Philips Lighting Poland, SeaKing Poland, czy Hydro. Jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, prowadzącą studia dualne na tak szeroką skalę.

Studenci kierunku pielęgniarstwo, od 2019 roku, doskonalą swoje umiejętności w Centrum Symulacji Medycznych. Centrum obejmuje: symulatory umożliwiające odtwarzanie mechanizmów fizjologicznych m.in. krwawienia i oddychania, kilkadziesiąt scenariuszy skomplikowanych przypadków medycznych, zaawansowany system audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest rejestrowanie zajęć w celach dydaktycznych. Studenci ćwiczą przypadki skomplikowane i rzadkie oraz sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w warunkach klinicznych w bezpiecznym środowisku, w którym popełnienie błędu, nie spowoduje krzywdy pacjenta. Cały ten proces odbywa się w specjalistycznych pracowniach, które stanowią kopię sal i pracowni szpitalnych. Symulację medyczną uznaje się obecnie za jedyną metodę nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia i procedur inwazyjnych na etapie szkolenia przeddyplomowego.Kierunki studiówRekrutacja

http://kandydat.puss.pila.pl/Studia podyplomowe

AKTUALNIE BRAK W OFERCIELokalizacja
Kontakt

ul. Podchorążych 10
64-920 Piła
https://puss.pila.pl


Zbliżające się wydarzenia