Nowerekrutacja 2023Rekrutacja CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia medyczne

UJD w Częstochowie uruchomi studia na kierunku farmacja

Na pierwszy rok kierunku farmacja w Uniwersytecie ma szansę zostać przyjętych 50 studentów na studia stacjonarne i 25 studentów na studia niestacjonarne.

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie informuje, że Minister Edukacji i Nauki udzielił Uczelni zgody na uruchomienie kierunku farmacja. Rekrutacja ruszy już od 1 czerwca 2023 roku!

Kierunek będzie prowadzony przez Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD. Pozytywna decyzja została wydana 8 maja 2023 roku i jest poparta pozytywnymi opiniami Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministerstwa Zdrowia.

Utworzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku farmacja poszerza bogatą ofertę dydaktyczną Uniwersytetu oraz podnosi jego atrakcyjność dla kandydatów i studentów. Zarówno cele, jak i program studiów zostały opracowane zgodnie z obowiązującymi standardami kształcenia przygotowującymi do wykonywania zawodu farmaceuty, oraz uwzględniają aktualne wymogi rynku pracy dla absolwentów tego kierunku, co będzie skutkować zdobyciem odpowiednich kompetencji zawodowych absolwentów oraz optymalnym ich przygotowaniem do przyszłej pracy zawodowej i dynamicznego wejścia na rynek pracy.

Praktyczny charakter studiów pozwoli na zdobycie umiejętności, które przygotują do podjęcia pracy w bardzo różnorodnych firmach i instytucjach związanych z projektowaniem, produkcją i dystrybucją leków takich jak apteki, hurtownie, laboratoria czy firmy farmaceutyczne. Studia ułatwią znalezienie pracy lub uruchomienie własnej działalności gospodarczej w zakresie farmaceutyki, działu gospodarki związanej z lekami, ale także firm o podobnym profilu m.in. w branży kosmetycznej i chemicznej.

Harmonogram rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 oraz jej warunki już niedługo zostaną opublikowane na stronie rekrutacyjnej.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UJD W CZĘSTOCHOWIE – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia