UJD w Częstochowie zaprasza na konferencję “Oblicza gitary w badaniach naukowych”

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie informuje, że I Międzynarodowa Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców “Oblicza gitary w badaniach naukowych” odbędzie się w dn. 28-29 kwietnia 2021 roku. Zgłoszenia udziału do 15 marca 2021 roku. Rejestracja uczestników biernych do 15 kwietnia 2021 roku.

Organizatorem I Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Artystycznej Doktorantów i Młodych Naukowców „Oblicza gitary w badaniach naukowych” jest Katedra Muzyki oraz Szkoła Doktorska UJD w Częstochowie. Celem konferencji jest umożliwienie młodym naukowcom, których działalność związana jest z gitarystyką, upublicznienia swoich badań i rozważań na temat wykonawstwa instrumentalnego, historii instrumentu czy metodyki nauczania. Konferencja pozwoli początkującym badaczom z kraju i zagranicy na wymianę idei artystycznych i zdobycie doświadczenia w nowoczesnym upublicznianiu swoich badań naukowych.

Aktualna sytuacja pandemiczna w Polsce i na świecie coraz częściej zmusza organizatorów wydarzeń kulturalnych i naukowych do przeniesienia swojej działalności do sieci – tak jest też w tym przypadku. Program konferencji zakłada szereg prelekcji oraz koncert on-line, w których, będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani słuchacze. Zgłoszeni uczestnicy otrzymają drogą mailową zaświadczenia.

Opiekę naukową nad wydarzeniem sprawuje dr hab. Ewa Jabłczyńska. Wydarzenie koordynują doktoranci UJD: Wojciech Wojtuch oraz Wojciech Gurgul.

Konferencja odbędzie się w terminie 28-29 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem usługi komunikacji wideo Google Meet oraz na serwisie internetowym YouTube. Informacje dotyczące zgłoszenia referatu, w przypadku uczestnictwa czynnego oraz formularz uczestnictwa biernego można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku (konferencja.gitaraujd). Uczelnia zachęca wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w konferencji, a także wspólnej wymiany wiedzy, doświadczenia i refleksji.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO-PRZYRODNICZY im. JANA DŁUGOSZA w CZĘSTOCHOWIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia