Uniwersytet Gdański – Noc Biologów

Jak działają zmysły i mózg człowieka? Kiedy staliśmy się ludźmi? Jak polują rośliny mięsożerne? Pasożyty – czy jest się czego bać? Na te i wiele innych pytań poznamy odpowiedź podczas kolejnej edycji Nocy Biologów, organizowanej również na UG. Tegoroczne hasło przewodnie to „Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem”.

Wydział Biologii UG już po raz 12. organizuje Noc Biologów, podczas której łatwo będzie się przekonać, że biologia to pasja nie tylko naukowców. W piątek, 14 stycznia 2022 r. zaplanowano szereg ciekawych wydarzeń. W programie m.in. pokazy i warsztaty, zagadki, wystawy, wycieczki czy wykłady.

– Serdecznie zachęcamy, by zimowy wieczór w piątek 14 stycznia 2022 r., spędzić z biologią. W tegoroczną noc zaangażowało się ponad 150 biologów, którzy będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to, co na co dzień jest zagadką – mówi dr Elżbieta Sontag, koordynator Nocy Biologów z ramienia Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. – Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG oraz pracownicy Gdańskiego ZOO i Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB przygotowali 53 tematy z dziedziny biologii, które zaprezentują na imprezach stacjonarnych oraz online.

Pełen program Nocy Biologów na UG

Temat przewodni tegorocznego wydarzenia: „Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem” w pełni oddaje naturę biologii – różnorodność. Cechuje ona nie tylko biologiczne organizmy ale również biologiczne nauki.

Biologiczna Noc nie pokrywa się z nocą astronomiczną i na Wydziale Biologii UG będzie trwała w godz. od 15 do 19. O godz. 17 wszystkich zainteresowanych zapraszają pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, a o godz. 18:00 Akwarium Gdyńskie, w którym odbędą się warsztaty połączone ze zwiedzaniem.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – do godziny 14:30 i po godz. 19:30 wykłady i warsztaty będą prowadzone online.

Część zajęć jest ogólnodostępna, a inne wymagają rezerwacji (można jej dokonać jedynie przez stronę Nocy Biologów: http://www.nocbiologow.pl).

Noc Biologów to ogólnopolska impreza, która od początku znalazła swoich miłośników, zarówno po stronie odbiorców oraz studentów i pracowników, którzy z pasją przygotowują kolejne jej edycje.

(Informacja prasowa Uniwersytetu Gdańskiego)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia