Uniwersytet Gdański – studenci UG apelują: ty też poczuj się okej i ciesz się życiem!

Studenci 15 kierunków Uniwersytetu Gdańskiego w ramach integracyjnego projektu “Sztuka mówienia” nagrali, pod kierunkiem dr. Miłosza Wojtyny z Wydziału Filologicznego UG, pokrzepiający i ważny społecznie spot. W swoim przesłaniu przekonują, że satysfakcja z życia i samoakceptacja mają olbrzymi wpływ na wykorzystanie potencjału oraz na relacje międzyludzkie i społeczne.

Jak przy pomocy słów przejąć kontrolę nad światem

Spot powstał w ramach wykładu ogólnouczelnianego “Sztuka mówienia, czyli jak przy pomocy słów przejąć kontrolę nad światem”. To kurs z retoryki i wrażliwości z wystąpień publicznych i dobrej, produktywnej komunikacji.

– Kurs prowadzę od 2019 r., a zapisać mogą się na niego studenci wszystkich kierunków UG. W normalnych okolicznościach uczestnicy w ramach egzaminu przedstawiliby na koniec wystąpienia na scenie – mówiliby do publiczności, pokazali dobry język gestów, pracę głosu, świetnie zaprojektowane slajdy i tak dalej. Dziś, w pandemii, potrzebowaliśmy czegoś innego – mówi dr Miłosz Wojtyna, pomysłodawca projektu. – Poprosiłem więc, by studenci przygotowali wystąpienie grupowe, w którym przedstawią światu interesujący, ważny komunikat, coś istotnego dla jak najszerszej grupy odbiorców. Poradzili sobie znakomicie.

Jak przekonuje dr M. Wojtyna, kto chce naprawiać świat, powinien zacząć od słów. 

– To, co studenci mówią w tym krótkim nagraniu, jest dla nas wszystkich kluczowe: zrozumienie, że pomimo paskudnych okoliczności, mimo sporów i kompletnego braku wzajemnego zrozumienia, wciąż mamy szansę zrobić coś dobrego – poczuć się ok, pomówić inaczej, zaakceptować siebie i innych. Kto chce naprawiać świat, niech zacznie od słów  – dodaje dr Miłosz Wojtyna.

(Informacja prasowa Uniwersytetu Gdańskiego)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia