Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku – rekrutacja, kierunki studiów

Działająca już ponad 20 lat WSWFiT w Białymstoku kieruje swą ofertę do osób zainteresowanych szerzeniem kultury sportu oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Zapoznaj się z jej pełną ofertą poniżej!

Wyższa Szkoła Wychowania Fizyczne i Turystyki w Białymstoku daje możliwość zdobycia wykształcenia wyższego w dziedzinie sportu i rekreacji. Charakter zajęć na WSWFiT jest mocno praktyczny – studenci biorą aktywny udział w zajęciach praktycznych, wydarzeniach sportowych i wyjazdach na obozy sportowe. Część praktyczną zajęć uzupełniają wykłady z zajęcia teoretyczne z dziedziny nauk biologicznych, społeczno-ekonomicznych i nauk o zdrowiu.

Uczelnia współpracuje z innymi ośrodkami akademickimi, jak np. Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Bierze ona również udział w programie Erasmus+, dzięki czemu studenci mogą odbywać praktyki lub nawet część studiów za granicą. WSWFiT jako jedyna uczelnia wyższa w północno-wschodniej części Polski posiada uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne.

Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

Studia w ramach programu Kariera Dwutorowa Student-Sportowiec:

Aktywni na arenie profesjonalnej sportowcy (zawodnicy kadry narodowej, studenci posiadający klasę mistrzowską lub pierwszą klasę sportową oraz zawodnicy klubów ligowych przynajmniej II ligi) mogą uzyskać tytuł licencjata lub magistra w dedykowanym programie Kariera Dwutorowa Student-Sportowiec. Program jest dostosowany do specyfiki zawodu sportowca i cechuje się dużą elastycznością pod kątem organizacji zajęć. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Studia w ramach programu Narodowa Reprezentacja Akademicka:

Narodowa Reprezentacja Akademicka to nowy projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach którego profesjonalni sportowcy mogą łatwo połączyć studiowanie z karierą sportową. Charakter studiów jest podobny do wyżej opisanego programu Kariera Dwutorowa Student-Sportowiec. Więcej informacji na temat programu można znaleźć tutaj.

Studia podyplomowe:

Białostocka WSWFiT prowadzi również specjalistyczne studia podyplomowe w dziedzinie sportu i rekreacji. Aktualna lista kierunków prowadzonych w ten sposób znajduje się tutaj.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia