Informatyka w ochronie środowiska – Politechnika Łódzka

Studia na kierunku informatyka w ochronie środowiska to specjalistyczne studia z zakresu wiedzy informatycznej i chemicznej. Ten kierunek oferuje kandydatom Wydział Chemii Politechniki Łódzkiej.

Absolwent ma szeroką wiedzę z zakresu procesów i technologii ochrony środowiska, systemów elektrycznych, elektronicznych i teleinformatycznych, w tym baz danych i podstaw programowania. Posługuje się specjalistycznym językiem prawa ochrony środowiska, korzysta z cyfrowych repozytoriów informacji o środowisku. Rozwiązuje samodzielnie podstawowe problemy związane z gospodarką odpadami oraz dokumentacją środowiskową i koniecznymi pozwoleniami administracyjnymi niezbędnymi do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Potrafi planować i wdrażać systemy teleinformatyczne związane z ochroną środowiska oraz innymi potrzebami przedsiębiorstw i organów administracji publicznej. Posiada wiedzę i uprawnienia do wykonywania raportów oraz prognoz oceny oddziaływania na środowisko. Absolwent jest specjalistą z zakresu informatyki oraz praktycznej ochrony środowiska na szczeblu przedsiębiorstwa i organów administracji publicznej.

Specjalności: 

  • technologie EEIA w ochronie środowiska,
  • technologie środowiskowe.

Perspektywy zawodowe: 

  • Firmy informatyczne,
  • biura projektowe (realizujące inwestycje ekologiczne),
  • organy administracji rządowej i samorządowej,
  • przedsiębiorstwa korzystające ze środowiska,
  • biura konsultingowe i doradcze działające w zakresie ochrony środowiska.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Łódzka

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Łódź. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

Sprawdź także inne treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia