Zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu w Lublinie

Studia na kierunku zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu w Lublinie zainteresują wszystkich tych absolwentów szkół średnich, którzy chcą na poważnie zaangażować się w problematykę ekologiczną. Dla kandydatów atrakcyjną propozycję przygotował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Tematyka dotycząca zmian klimatu przebija się do świadomości nie tylko młodzieży ale także powszechniej w społeczeństwie. Obserwacje i pomiary elementów klimatu prowadzone w różnych regionach świata potwierdzają, że klimat w skali globalnej ociepla się, a tendencja wzrostu temperatury powietrza nasila się. Zmiany klimatu mają i będą więc miały duży bezpośredni i pośredni wpływ na społeczeństwo. Dlatego też w dobie kryzysu klimatycznego wykształcenie specjalistów z zakresu znajomości zarządzania i mechanizmów adaptacyjnych do zmian klimatu nabiera szczególnie istotnego znaczenia.

Zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to atrakcyjne studia dla osób zainteresowanych ekologią

Perspektywy zawodowe

Absolwenci tego kierunku mają możliwość podjęcia pracy m.in. w wielu przedsiębiorstwach – większość z nich zobowiązana jest do wprowadzenia systemów adaptacji do zmian klimatu, urzędach miast i gmin, centrach zarządzania i powiadamiania kryzysowego, laboratoriach, administracji państwowej i samorządowej, firmach doradczych w zakresie dostosowania do zmian klimatu, instytucjach finansowych zajmujących się dostosowaniem do kryzysu klimatycznego.

Rekrutacja

Przedmioty maturalne uwzględniane w kwalifikacji: przedmiot obowiązkowy język obcy nowożytny i jeden z przedmiotów do wyboru: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE

Więcej informacji o kierunkach, innych propozycjach studiów z zakresu nauk o zarządzaniu, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie LublinInteresujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia