Kierunki studiów GdańskStudia artystyczneStudia GdańskStudia z zarządzania

Zarządzanie instytucjami artystycznymi – specjalność sceniczno-menedżerska – Uniwersytet Gdański

Specjalność sceniczno-menedżerska na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi to ciekawa propozycja Uniwersytetu Gdańskiego, łącząca nauki artystyczne z ekonomicznymi.

Kierunek studiów zarządzanie instytucjami artystycznymi – specjalność sceniczno-menedżerska (studia proponuje Uniwersytet Gdański) kształci profesjonalnych aktorów musicalowych w zakresie śpiewu, aktorstwa, tańca, dykcji, recytacji, którzy zdobywają również wiedzę z zakresu zarządzania i nauk ekonomicznych.

Nauce aktorstwa towarzyszy równolegle nabywanie umiejętności i wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności i wiedzy z dziedziny literatury, sztuki i kultury współczesnej. Wiele przedmiotów prowadzonych jest w języku angielskim. Nauka o teatrze i sztuce na świecie w języku angielskim umożliwia studentom zapoznanie się z fachową terminologią pozwalającą na udział w globalnym dyskursie, co ma potencjał budowania współpracy międzynarodowej.

Absolwenci są przygotowani do pracy w różnego typu instytucjach kultury (takich, jak: np. teatry, galerie, domy kultury, wydziały kultury przy urzędach miast) na różnych stanowiskach (promocja i reklama, edukacja, organizacja i zarządzanie działaniami artystycznymi) oraz przy organizacji różnorakich wydarzeń artystycznych (np. festiwali, happeningów, wydarzeń edukacyjnych i innych). Doskonała znajomość angielskiego może okazać atutem naszych absolwentów w przyszłości w pracy z zagranicznymi ekspertami i artystami oraz w zdobywaniu doświadczeń międzynarodowych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia zarządzanie Gdańsk – Gdynia – Sopot – Trójmiasto.
Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia