Kierunki studiów WrocławnewStudia społeczneStudia WrocławStudia z zarządzania

Zarządzanie migracjami – studia we Wrocławiu

Temat migracji jest jednym z gorących zagadnień, które obecne są w świcie polityki. Na studiach we Wrocławiu możesz dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać procesami migracyjnymi. Kierunek zarządzanie migracjami znaleźć można w ofercie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Studia na kierunku zarządzanie migracjami to interdyscyplinarny kierunek silnie osadzony w krajowych i międzynarodowych badaniach z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych, europeistyki, socjologii, psychologii, kulturoznawstwa, prawa oraz nauk o ekonomii i zarządzaniu. Program studiów, w którym znajdują się przedmioty kształtujące zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne, stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania krajowego i międzynarodowego rynku pracy.

Studenci mają możliwość wyboru zajęć pogrupowanych w jednym z czterech modułów

  • sztuka komunikacji,
  • wymiary bezpieczeństwa europejskiego,
  • polityka zagraniczna i bezpieczeństwo,
  • polityka rozwojowa i pomoc humanitarna.

Wybór modułu po I semestrze.

Co po studiach

Na absolwentów czeka szereg instytucji i firm mających do czynienia z migrantami różnego typu. Straż graniczna, ośrodki analityczne, międzynarodowe korporacje, urzędy czy instytucje trzeciego sektora. Na studiach zdobyć można niezbędne kompetencje do podjęcia pracy w instytucjach zarządzających granicami takich jak Frontex czy Straż Graniczna.

Rekrutacja

W rekrutacji na ten kierunek uwzględnia się oceny z matury: historia, wiedza o społeczeństwie (mają największą wagę); przedmiot (jeden do wyboru): język polski (pisemny), matematyka oraz język obcy nowożytny (pisemny) dowolny.

Pełna informacja o kierunku: ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI, Uniwersytet Wrocławski

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz stronie: Studia zarządzanie Wrocław. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia