Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia medyczneStudia Wrocław

Zdrowie publiczne – studia we Wrocławiu

Jeśli interesują Cię studia medyczne we Wrocławiu i jednocześnie chcesz zarządzać i organizować, to kierunek zdrowie publiczne może być dobrym wyborem.

Kierunek zdrowie publiczne ma w swojej ofercie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Czego się nauczysz i jakie są perspektywy zawodowe?

Zdrowie publiczne jest kierunkiem interdyscyplinarnym – łączy kompetencje z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, nauk społecznych, nauk humanistycznych. Na studiach zdobędziesz wiedzę o człowieku i jego zdrowiu i chorobie, a jednocześnie o finansowaniu jednostek ochrony zdrowia, organizacji i zarządzaniu nimi. Ważnym elementem w programie studiów jest epidemiologia, zapobieganie zakażeniom i profilaktyka chorób.

Jako absolwent zdrowia publicznego znajdziesz pracę przede wszystkim w opiece zdrowotnej, przemyśle farmaceutycznym, samorządzie terytorialnym, administracji państwowej, instytucjach ubezpieczeniowych oraz Narodowym Funduszu Zdrowia. Możesz zajmować się profilaktyką prozdrowotną, zarządzaniem jednostkami ochrony zdrowia, marketingiem i promocją na rynku medycznym.

Absolwent tego kierunku może kontynuować naukę na studiach II stopnia.

Kierunek zdrowie publiczne we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia