Kierunki studiów WrocławStudia rolniczeStudia Wrocław

Żywienie człowieka i dietetyka we Wrocławiu

Wybierz kierunek żywienie człowieka i dietetyka – wgryź się w temat zdrowego odżywiania. I pamiętaj – apetyt rośnie w miarę studiowania!

Kierunek żywienie człowieka i dietetyka proponuje kandydatom Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Dowiedz się więcej!

Na tym kierunku studiów zyskasz wiedzę z zakresu odpowiedniego i racjonalnego żywienia człowieka, dostosowanego do jego kondycji fizycznej i zdrowotnej, dowiesz się, jak dobrać odpowiednią dietę dla diabetyków, bezglutenowców, czy osób po różnego rodzaju zabiegach. Przedmioty technologiczne umożliwią Ci zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej produkcji, przetwarzania, a także wykorzystania żywności w żywieniu indywidualnym i zbiorowym.

W trakcie studiów realizowane są również przedmioty z zakresu nauk społecznych, tj. zarządzanie jakością, marketing i ekonomika w zakładach żywienia zbiorowego, projektowanie takich zakładów, podstawy prawa żywnościowego oraz przedmioty humanistyczne, język obcy i zajęcia z wychowania fizycznego.

Studia przygotowują do pracy w instytucjach prowadzących żywienie zbiorowe oraz zajmujących się nadzorem nad prawidłowym żywieniem. Pozwalają także podjąć indywidualną działalność ukierunkowaną na profilaktykę zaburzeń stanu zdrowia związanych z żywnością i żywieniem, promocję zdrowego żywienia i poradnictwo w tym zakresie.

Po ukończeniu studiów zyskasz możliwość pracy w placówkach zajmujących się edukacją z zakresu zdrowego żywienia, jednostkach doradztwa żywieniowego, a także ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych.

Kierunek żywienie człowieka i dietetyka we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach rolniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia rolnicze Wrocław. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia