Czas na upgrade: poznaj przyszłość animacji na bezpłatnym webinarze PJATK
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zaprasza na kolejny w ramach cyklu „Czas na upgrade” webinar PJATK „Porozmawiajmy o animacji”, który odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. Spotkanie stanie się przestrzenią do rozmowy o współczesnej animacji widzianej z różnych perspektyw: twórczej, producenckiej i edukacyjnej oraz o drodze, która prowadzi do tej wymagającej, ale fascynującej branży. Będzie to także okazja do refleksji nad tym, jakie kompetencje otwierają dziś drzwi do świata animacji i pozwalają odnaleźć w nim własne miejsce.
W wydarzeniu udział wezmą uznani eksperci związani z branżą animacji i produkcji filmowej: Edyta Adamczak, kierowniczka studiów podyplomowych Film Animowany w PJATK, Zofia Ścisłowska, producentka kreatywna w Laniakea Pictures i ekspertka PISF, oraz dr Tomasz Siwiński, nagradzany reżyser autorskich, malarskich filmów animowanych.
Podczas webinaru uczestnicy będą mogli zapoznać się z szerokim spektrum zagadnień związanych z funkcjonowaniem współczesnego rynku animacji. Poruszone zostaną m.in. kwestie dotyczące rozwoju kariery zawodowej po ukończeniu studiów artystycznych i technicznych, realiów pracy w branży filmowej, a także procesu produkcji i finansowania filmów animowanych – od etapu koncepcji aż po dystrybucję i obecność na festiwalach filmowych.
Istotnym elementem spotkania będzie również rozmowa o roli festiwali jako przestrzeni promocji twórczości animowanej oraz miejsca budowania międzynarodowych kontaktów zawodowych. Eksperci odniosą się także do pracy nad autorskimi projektami filmowymi, podkreślając znaczenie indywidualnego języka artystycznego, eksperymentu oraz konsekwencji twórczej.
Ważnym wątkiem webinaru będzie również wpływ nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, na przyszłość branży animacji. Dyskusja obejmie zarówno możliwości, jakie AI otwiera przed twórcami, jak i wyzwania związane z jej coraz szerszym zastosowaniem w procesach produkcyjnych.
– Animacja to dziś niezwykle szerokie i dynamiczne pole twórcze, które łączy sztukę, technologię i praktyczne kompetencje potrzebne w branży audiowizualnej. Chcemy pokazać uczestnikom webinaru, że to obszar pełen realnych możliwości zawodowych, ale też przestrzeń do rozwijania własnego języka artystycznego i autorskiej wrażliwości – mówi Edyta Adamczak, kierowniczka studiów podyplomowych Film Animowany w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Webinar stanowi część działań PJATK ukierunkowanych na łączenie edukacji akademickiej z doświadczeniem praktyków i ekspertów aktywnie działających w branży kreatywnej. Dzięki temu uczestnicy mają możliwość zdobycia aktualnej wiedzy o rynku oraz poznania realnych ścieżek rozwoju zawodowego w obszarze animacji i produkcji filmowej.
Najważniejsze informacje:
| Data | Godzina | Formuła | Rejestracja |
| 23 kwietnia 2026 r. | 18:00 | online, udział bezpłatny | https://www.linkedin.com/events/7449723291398922241?viewAsMember=true |
Więcej informacji o studiach podyplomowych Film animowany znajduje się na stronie: https://podyplomowe.pja.edu.pl/studia/podyplomowe/film-animowany/
Kontakt dla mediów:
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Dział PR i Komunikacji, e-mail: dominika.gorska@secnewgate.com
***
O PJATK
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) to prestiżowa uczelnia wyższa, która od 1994 r. kształci specjalistów w dziedzinie technik komputerowych, nauk informacyjnych, sztuki multimediów oraz projektowania. Powstała na mocy porozumienia między rządami Rzeczypospolitej Polskiej i Japonii, a jej misją jest dostarczanie wysokiej jakości edukacji oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań w branży IT i sztuce. PJATK to miejsce, w którym pasja do technologii spotyka się z twórczością, a wiedza naukowa z praktycznymi umiejętnościami.
Więcej informacji na temat Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych można znaleźć na stronie internetowej: https://pja.edu.pl/ oraz na stronie internetowej studiów podyplomowych: https://podyplomowe.pja.edu.pl/
(Informacja prasowa PJATK)
CZYTAJ TAKŻE – Rekrutacja na studia:
Rekrutacja na studia 2026/2027 – ZUT w Szczecinie: kierunki, terminy, zasady
Kierunki studiów 2026 – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Rekrutacja na studia 2026/2027 – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu: kierunki, terminy, zasady
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:
Studia w Warszawie
Kierunki studiów w Warszawie
Rekrutacja na studia w Warszawie
Uczelnie Warszawa
Rodzaje studiów Warszawa
Ciekawy artykuł? Udostępnij:

