Astronomia – studia we Wrocławiu

Studiowanie astronomii to sięgnięcie po wiedzę zakresu nauk ścisłych. We Wrocławiu kierunek ten proponuje wyłącznie Uniwersytet Wrocławski.

Astronomia należy do nauk ścisłych, dlatego na tych studiach otrzymasz solidne ścisłe wykształcenie. Wiedza, którą zdobędziesz, oparta jest na podstawach nauk matematyczno-fizycznych, m.in. na znajomości procesów fizycznych, budowy i ewolucji gwiazd, fizyki układów planetarnych, fizyki Słońca czy kosmologii. Poznasz sposoby stosowania modeli matematycznych i fizycznych służących do opisu procesów zachodzących w obiektach astronomicznych, a także nauczysz się formułowania problemów naukowych i metod ich rozwiązywania.

Na tym kierunku zdobędziesz praktyczną wiedzę oraz konkretne umiejętności. Wiemy, że w studiowaniu nie chodzi o to, żeby znać wyłącznie podręcznikowe teorie, dlatego w trakcie studiów dowiesz się, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, a także poznasz nowoczesne technologie związane m.in. z programowaniem w językach Fortran i Python.

Cechą charakterystyczną tych studiów jest ich niezwykły, kameralny charakter. Mała liczba studentów sprzyja indywidualnemu podejściu wykładowców i efektywniejszej nauce. Studiowanie astronomii stymuluje również rozwój twórczego myślenia, rozumianego jako umiejętność nowatorskiego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Co po studiach

Studia na kierunku astronomia przygotują Cię do udanego startu na rynku pracy. Dzięki solidnemu wykształceniu fizycznemu, matematycznemu i informatycznemu oraz umiejętności rozwiązywania skomplikowanych problemów będziesz mógł podjąć pracę w ośrodkach badawczo-rozwojowych zajmujących się nowoczesnymi technologiami, przy urządzeniach nawigacyjnych, pomiarowych i diagnostycznych, a także w firmach zajmujących się analizą statystyczną danych, finansach i ubezpieczeniach oraz w branży IT. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w planetariach i w zespołach prowadzących obserwacje satelitarne. Mogą się również pochwalić gruntownym przygotowaniem merytorycznym, które jest podstawą do budowania dalszej kariery w sektorze edukacji i podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela, po uzyskaniu wymaganych kwalifikacji.

Absolwenci studiów astronomicznych I stopnia zwykle kontynuują kształcenie na studiach II stopnia, po czym podejmują studia doktoranckie, a następnie ka

Uczelnie prowadzące kierunek astronomia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Wrocław. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia