Kierunki studiówKierunki studiów TarnówNowe

Nowy atrakcyjny kierunek w Tarnowie

Ta informacja spodoba się wszystkim, którzy marzą o karierze prawniczej i chcą do niej przygotować się dzięki studiom, które zrealizować będzie można w Tarnowie. Jedna z tarnowskich uczelni uzyskała zgodę na prowadzenie kształcenia na kierunku prawo.

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie uzyskała właśnie zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na prowadzenie kształcenia na bardzo prestiżowym kierunku, jakim jest kierunek prawo. Rektor ANS w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni podkreśla wagę tego wydarzenia:

– To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla naszych przyszłych studentów, którzy zyskują możliwość studiowania Prawa w Tarnowie, bez konieczności wyjeżdżania do wielkich ośrodków, gdzie koszty życia są o wiele wyższe i często uniemożliwiają realizację marzeń o zostaniu prawnikiem. Z drugiej strony to wspaniałą wiadomość dla całej naszej społeczności oraz mieszkańców regionu. Posiadania w swojej ofercie Prawa zwiększa nasz prestiż, bo jest to jeden z najbardziej obleganych i niezmiennie popularnych kierunków. Ten sam mechanizm dotyczy regionu: dobrze mieć „u siebie” Uczelnię dającą możliwość studiowania Prawa.

Studia na kierunku prawo zapewnią wykształcenie prawnicze na poziomie magisterskim. Absolwent zdobywa wiedzę do sprawnego poruszania się w obrębie struktur państwa oraz kształtuje umiejętności interpretowania tekstów prawnych z wykorzystaniem doktryny i orzecznictwa. Przekazywana wiedza przygotowuje także do podjęcia kariery naukowej w zakresie prawa lub ze względu na praktyczny profil studiów szeroko pojętej kariery zawodowej prawnika 

Chętni do studiowania Prawa oraz innych atrakcyjnych kierunków w ANS w Tarnowie cały czas mogą rekrutować się na studia. Nabór podstawowy potrwa jeszcze do 22 lipca, dodatkowy odbędzie się w dniach 8 sierpnia-11 września, a uzupełniający od 19 do 27 września. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, wszelkie informacje znaleźć można na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia