Kierunki studiów WarszawanewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Warszawa

Filologia hiszpańska w Warszawie

Kierunek filologia hiszpańska lub hispanistyka albo iberystyka to propozycje studiów, dzięki którym można poznać język hiszpański na wysokim poziomie komunikatywności zarówno w piśmie jak i w mowie. Jest kilka uczelni w Warszawie dzięki, którym możesz urzeczywistnić swoje marzenia o intensywnej nauce hiszpańskiego.

Intensywną naukę hiszpańskiego na studiach filologicznych spośród uczelni państwowych w stolicy proponuje kandydatom Uniwersytet Warszawski. Na innych uczelniach za naukę będzie trzeba zapłacić. Poznaj szczegóły dotyczące kierunku filologia hiszpańska lub iberystyka.

Iberystyka na Uniwersytecie Warszawskim

Studia na kierunku Iberystyka: Hispanistyka oferują studentom szeroki zakres umiejętności i wiedzy związanych z porozumiewaniem się w języku hiszpańskim oraz umożliwiają włączenie się w życie kulturalne Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej poprzez studia nad literaturą, sztuką i historią tego obszaru językowego. Już pisaliśmy o tych studiach wcześniej

Czytaj dalej: Iberystyka – hispanistyka – Uniwersytet Warszawski

Studia na kierunku iberystyka w ofercie Uniwersytetu SWPS

Studia na tym kierunku to nie tylko poznawanie języka hiszpańskiego. To również poznawanie kultury krajów Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Studia są szansą na poznanie poprzez literaturę, historię, kuchnię, muzykę, sport, malarstwo i kino takich krajów jak m.in. Hiszpania, Meksyk, Kuba, Argentyna, Peru. Studenci wzbogacają swoją wiedzę o zagadnienia prawne i społeczno-gospodarcze, niezbędne w kontaktach biznesowych. Tak skonstruowany interdyscyplinarny program studiów pozwala poznać odmienną kulturowo rzeczywistość oraz lepiej zrozumieć osoby hiszpańskojęzyczne. Wiele zajęć kładzie nacisk na poznawanie realiów funkcjonowania krajów hiszpańskojęzycznych, od współczesności po tradycję.

Iberystyka na Uniwersytecie SWPS oferuje wiele przedmiotów zawodowych. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące nauczania języka obcego, w tym posługiwania się narzędziami ułatwiającymi nauczanie online, które jest dziś coraz częstszą formą przekazywania wiedzy językowej. Ponadto pod koniec studiów uczestniczą w zajęciach tłumaczeniowych. Zapoznają się z technikami przekładu tekstów informacyjnych, dziennikarskich, specjalistycznych, literackich czy filmowych. Opanowują podstawy warsztatu tłumacza ustnego i audiowizualnego, poznają także specjalistyczne narzędzia wspomagające pracę tłumacza.

Przykładowe przedmioty na kierunku to:

  • Praktyczny hiszpański
  • Ameryka Łacińska: kultura i społeczeństwo
  • Hiszpania: kultura i społeczeństwo
  • Literatura hiszpańska
  • Literatura latynoamerykańska
  • Językoznawstwo iberyjskie
  • Podstawy przekładu
  • Technika i praktyka przekładu
  • Kompetencje osobiste i społeczne: prezentacja i autoprezentacja, debata w języku hiszpańskim

Na Uniwersytecie SWPS dostępny jest również kierunek Iberystyka z rozszerzonym językiem angielskim

Czesne ok: 11 000 zł za rok nauki

Tego powszechnie używanego na świecie języka, jakim jest hiszpański uczyć się można również w warszawskie Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych.

Filologia hiszpańska w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie z nowym programem studiów

Uczelnia informuje o nowym programie studiów na kierunku filologia hiszpańska. Dzięki nowym specjalnościom w WSTiJO Filologia Hiszpańska stała się nie tylko nauką o języku, historii i kulturze krajów hiszpańskojęzycznych, ale wyniesione wiedza i umiejętności pomogą absolwentom w znalezieniu pracy w sektorze biznesowo-turystycznym, handlowym, usługowym, medialnym.

W nowym programie połączono przedmioty dające wiedzę teoretyczną z warsztatami: biznes i turystyka oraz dziennikarstwo i media w języku hiszpańskim. Studenci będą mogli wykazać się znajomością języka hiszpańskiego (prowadzenie korespondencji i sekretariatu, redagowanie pism i ofert, prowadzenie rozmów telefonicznych itp.). Nowe specjalności pogłębiają kierunkową znajomość języka hiszpańskiego oraz przygotowują absolwentów naszej Uczelni do pracy w wyżej wymienionych sektorach aktywności zawodowej.

Opłata roczna ok. 6000 zł

Filologia hiszpańska we Wszechnicy Polskiej Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Studia iberyjskie na tej uczelni to propozycja kierunków przeznaczonych dla osób, które chcą się uczyć języka hiszpańskiego od podstaw lub kontynuować jego naukę ze szkoły średniej. W obu przypadkach student może uczyć się równolegle drugiego języka obcego.

Filologia hiszpańska we Wszechnicy Polskiej to przede wszystkim bardzo wysoki poziom praktycznej nauki języka hiszpańskiego, połączony z rozwijaniem umiejętności z różnych dziedzin zawodowych w zależności od wybranej specjalizacji. Zajęcia prowadzone są przez najlepszych lingwistów oraz native speakerów. Do rozpoczęcia studiów na 1 roku studiów z zakresu filologii hiszpańskiej wymagana jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1).

Program studiów obejmuje intensywną naukę języka obcego oraz przygotowanie z zakresu językoznawstwa, z uwzględnieniem takich przedmiotów, jak: gramatyka opisowa, fonetyka, historia języka; kulturoznawstwa: nauka o kulturze i historii krajów hiszpańskiego obszaru językowego; a także historia literatury oraz teoria i praktyka przekładu literackiego i biznesowego.

Praktyczna znajomość języka będzie w trakcie nauki na studiach uzupełniona wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnofilologicznych, dających szersze spojrzenie na specyfikę języka, a także na literaturę i kulturę tego obszaru językowego. Studenci poznają również język biznesu na potrzeby rozwijania umiejętności związanych z przedsiębiorczością.
Wszechnica Polska we wszystkich programach studiów realizuje zajęcia kształtujące kompetencje kluczowe dla pracodawcy: z zakresu komunikacji interpersonalnej i współpracy zespołowej, umiejętność uczenia się i własnego rozwoju, kreatywność, kierowanie zespołem i zarządzanie zasobami ludzkimi.

Perspektywy zawodowe: tłumacz, tłumacz publiczny lub tłumacz przysięgły po spełnieniu wymogów określonych ustawą o zawodzie tłumacza przysięgłego; wydawnictwa i mass-media; przedsiębiorstwa międzynarodowe; jednostki administracji lokalnej i instytucje Unii Europejskiej; instytucje kulturalne; uczelnie wyższe i instytucje badawcze; sektor usług wymagających zaawansowanej znajomości języka hiszpańskiego (np. w branży turystycznej).

Kierunek filologia hiszpańska w Warszawie

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Warszawa. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia