Studia filologiczne w Polsce

Studia filologiczne przeżywają prawdziwy renesans, choć właściwie zawsze należały do jednych z najbardziej popularnych kierunków studiów. Chęć poznania języków obcych, kultury danego obszaru językowego, pogłębienie humanistycznej wiedzy o literaturze i języku, często również dobre od strony językowej przygotowanie się do wyjazdu z Polski są gwarancją, że i w tym roku i pewnie w kolejnych studia filologiczne będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów.

O studiach filologicznych

Kierunki filologiczne w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia filologiczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia filologiczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach filologicznych

Kierunki filologiczne wybiorą zdecydowanie ci kandydaci na studia, którym nauka języków obcych nie sprawia najmniejszych problemów. Niektórzy za cel obierają sobie dobre poznanie co najmniej dwóch języków. Absolwenci studiów filologicznych wybierają zawód nauczyciela lub pracę w firmach międzynarodowych, tłumaczeniowych, mediach, wydawnictwach, instytucjach kultury, czy turystyki.

Studia filologiczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów filologicznych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki filologiczne w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki filologiczne, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy wiele linków. Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2023.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia filologiczne. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.