Studia filologiczne w Polsce

Studia filologiczne w Polsce

Studia filologiczne przeżywają prawdziwy renesans, choć właściwie zawsze należały do jednych z najbardziej popularnych kierunków studiów. Chęć poznania języków obcych, kultury danego obszaru językowego, pogłębienie humanistycznej wiedzy o literaturze i języku, często również dobre od strony językowej przygotowanie się do wyjazdu z Polski są gwarancją, że i w tym roku i pewnie w kolejnych studia filologiczne będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów.

O studiach filologicznych

Kierunki filologiczne w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia filologiczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia filologiczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach filologicznych

Kierunki filologiczne wybiorą zdecydowanie ci kandydaci na studia, którym nauka języków obcych nie sprawia najmniejszych problemów. Niektórzy za cel obierają sobie dobre poznanie co najmniej dwóch języków. Absolwenci studiów filologicznych wybierają zawód nauczyciela lub pracę w firmach międzynarodowych, tłumaczeniowych, mediach, wydawnictwach, instytucjach kultury, czy turystyki.

Studia filologiczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Zbliżające się wydarzenia