Studia filologiczne w Katowicach

Chcesz w Katowicach poznać język obcy na poziomie filologicznym? To możliwe, jeśli skorzystasz z tegorocznej propozycji Uniwersytetu Śląskiego. Filologia angielska, filologia germańska, język włoski to przykładowe propozycje studiów filologicznych w Katowicach.

Uniwersytet Śląski proponuje wiele specjalności, na których nauczyć się można takich języków jak: arabski, chiński, japoński, koreański, szwedzki czy hiszpański. W ofercie znaleźć można również studia poświęcone krajom słowiańskim oraz oczywiście kierunek filologia polska.

.Jeśli poważnie myślisz o studiach filologicznych to w Katowicach masz szansę znaleźć dla siebie naprawdę atrakcyjną propozycję. Przede wszystkim Uniwersytet Śląski już w ramach rekrutacji gwarantuje możliwość wyboru wielu specjalności, które doskonale mogą wpisać się w konkretne oczekiwania.

Swoje propozycje mają też uczelnie niepaństwowe np.: WSZOP, Wyższa Szkoła Bankowa.

Kierunki studiów filologicznych w Katowicach

Lista poniżej zaczyna się od dużej ilości kierunków i specjalności związanych z nauką języka angielskiego. Anglistyka od wielu lat należy do najpopularniejszych kierunków filologicznych w Polsce. Mając tak duży wybór studia można wybrać pod siebie, pod swoje zainteresowania.

W ramach studiów na Uniwersytecie Śląskim można poznać wiele innych europejskich języków, których popularność na świecie wciąż przesądza o tym, że warto podjąć trud ich nauki. Włoski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski choć mniej popularne niż angielski wciąż zasługują na uwagę.

Lista kierunków filologicznych w Katowicach

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Katowice. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia