Administracja publiczna – studia w Katowicach

Absolwenci studiów na kierunku administracja publiczna znajdują pracę w urzędach, kancelariach, firmach doradczych, czy przedsiębiorstwach.

Studia na kierunku administracja publiczna prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa Chorzów – Katowice.

Oprócz wiedzy merytorycznej, nauczysz się praktycznych umiejętności, które pozwolą Ci łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Dowiesz się, jak pisać wnioski i odwołania, a także liczyć terminy w postępowaniu administracyjnym. Poznasz zasady przeprowadzania trudnych rozmów z klientami oraz pracownikami i poznasz zasady wystąpień publicznych. Nauczysz się, jak być kompetentnym oraz efektywnym pracownikiem administracji publicznej – zarówno podwładnym, jak i przełożonym.

Specjalności:

  • Administracja celno-skarbowa,
  • Administracja samorządowa,
  • Pracownik cywilny w służbach mundurowych,
  • Terenowa administracja rządowa,
  • Zarządzanie w administracji publicznej.

W administracji publicznej są stanowiska o charakterze ogólnym: inspektor, asystent, a także wyspecjalizowane: ekspert, młodszy specjalista. Są takie dla osób ceniących spokój i regularność wykonywanej pracy: archiwista, statystyk oraz stanowiska dla osób potrzebujących nowych wyzwań i kontaktów z ludźmi: kontroler, audytor, wizytator.

Ukończenie studiów na kierunku administracja publiczna, ułatwi Ci znalezienie pracy nie tylko jako urzędnik, ale również będziesz w stanie odnaleźć się na rynku pracy w ogólniejszym wymiarze. Nasi absolwenci mogą pracować dla różnego rodzaju firm doradczych, w kancelariach, w przedsiębiorstwach. Największe firmy doradcze (np. Deloitte, PwC) mają potężne działy związane ze świadczeniem usług doradczych na rzecz administracji publicznej.

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Katowice. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia