Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia prawniczeTOP KatowiceTop studia

Administracja w Katowicach

Wybierasz się na studia na kierunku administracja w Katowicach? Lektura tego artykułu dostarczy Ci najważniejszych informacji o studiach z tego zakresu proponowanych przez katowickie uczelnie wyższe.

Czy warto studiować administrację?

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Katowicach?

Studia na kierunku administracja prowadzi Uniwersytet Śląski w Katowicach. Znajdziesz go również w ofercie uczelni niepublicznej – Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Może Cię również zainteresować kierunek administracja publiczna, który proponuje Uniwersytet WSB Merito Chorzów.

Administracja na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Podstawowy trzon programu studiów na kierunku administracja, który prowadzi Uniwersytet Śląski w Katowicach, stanowią przedmioty z zakresu prawa administracyjnego materialnego i formalnego, nauki administracji oraz prawa konstytucyjnego. Istotna część zajęć poświęcona jest także zagadnieniom prawa cywilnego i gospodarczego, jak również wybrane w zagadnienia z pozostałych dziedzin prawa mogących mieć znaczenie przy wykonywaniu zawodu administratywisty.

Studia umożliwiają nie tylko pozyskanie wiedzy z zakresu prawa, ale także ekonomii i informatyki. Uzupełnieniem programu są obowiązkowe praktyki zawodowe, które umożliwiają weryfikację zdobytej wiedzy teoretycznej.

Absolwent tego kierunku posiada predyspozycje, aby być zatrudnionym na rozmaitych stanowiskach wykonawczych we wszystkich działach administracji samorządowej, państwowej oraz instytucjach publicznych o zróżnicowanym charakterze, także w jednostkach tzw. administracji świadczącej.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo wewnętrzne
  • Administracja ogólna

Administracja w Akademii Górnośląskiej w Katowicach (AG)

Administracja w AG w Katowicach to kierunek studiów, który pozwoli Ci na zdobycie wiedzy z zakresu nauk prawnych oraz ekonomii, umożliwiając pełnienie funkcji kierowniczych i eksperckich w administracji podmiotów gospodarczych, w strukturach administracji publicznej (rządowej i samorządowej), władzy wykonawczej, a także w sektorze prywatnym. 

Uczelnia stawia na kształcenie praktyczne – dba o to, by absolwent oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej posiadał przede wszystkim zasób umiejętności, które pozwolą mu aktywnie uczestniczyć w tworzeniu i racjonalizowaniu procesów organizacyjnych w niemal każdej instytucji.

Specjalności:

  • Administracja publiczna
  • Kadry i płace
  • Obsługa kancelarii prawno-finansowych
  • Ochrona danych osobowych

Administracja publiczna na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku administracja publiczna w Uniwersytet WSB Merito Chorzów, oprócz wiedzy merytorycznej, zdobędziesz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Dowiesz się, jak pisać wnioski i odwołania, a także liczyć terminy w postępowaniu administracyjnym. Poznasz zasady przeprowadzania trudnych rozmów z klientami oraz pracownikami i poznasz zasady wystąpień publicznych. Nauczysz się, jak być kompetentnym oraz efektywnym pracownikiem administracji publicznej – zarówno podwładnym, jak i przełożonym.

Specjalności:

Kierunek administracja w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Katowice. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia