Kierunki studiów RzeszówStudia prawniczeStudia RzeszówTOP RzeszówTop studia

Administracja w Rzeszowie

Interesują Cię studia na kierunku administracja w Rzeszowie? Zastanawiasz się jakie są różnice pomiędzy propozycjami poszczególnych rzeszowskich uczelni wyższych?

Czy warto studiować administrację?

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Rzeszowie?

Studia na kierunku administracja prowadzą m.in. Uniwersytet Rzeszowski oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Dowiedz się więcej!

Administracja na Uniwersytecie Rzeszowskim

Administracja, prowadzona przez Uniwersytet Rzeszowski, to studia, na których student w cyklu kształcenia realizuje w pierwszej kolejności treści podstawowe (obowiązkowe), ogólne (obowiązkowe) a następnie zgodnie z harmonogramem studiów przedmioty fakultatywne – do wyboru. Konstrukcja programu uwzględniając potrzeby rynku pracy, zakłada kształcenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych do zastosowania w pracy zawodowej w obszarze zatrudnienia.

Absolwent tego kierunku może podjąć pracę w:

  • administracji państwowej, samorządowej i prywatnej, w instytucjach społecznych, kulturalnych i oświatowych,
  • sektorze publicznym (wojsko, policja, służby ratownicze, żandarmeria wojskowa);
  • fundacjach, stowarzyszeniach, podmiotach ekonomii społecznej

Administracja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Wybierając studia, które proponuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, będziesz mieć okazję skorzystać z wyjątkowej oferty dydaktycznej, zwanej „Nowy Kierunek Studiowania – ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE”. Jest to propozycja dla osób wahających się i niezbyt pewnych, który kierunek będzie dla nich bardziej interesujący. Nie musisz podejmować decyzji o wyborze jednego z nich w momencie składania podania o przyjęcie na studia. Zostaniesz przyjęty na pierwszy rok studiów, będzie on wspólny dla obu kierunków. Przedmioty, które zaproponuje Ci Uczelnia w pierwszym i drugim semestrze, mają charakter ogólny i wprowadzający. Dzięki temu będziesz mieć czas na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kierunku studiów. Decyzję czy będzie to „ADMINISTRACJA” czy „ZARZADZANIE” podejmiesz dopiero pod koniec I roku. Wtedy też dokonasz wyboru specjalności. W kolejnych latach będziesz już zdobywać specjalistyczną wiedzę z zakresu kierunku, który wybierzesz.

Specjalności:


Uzyskaj szczegółowe informacje o kierunku studiów administracja proponowanym przez rzeszowskie uczelnie:

Kierunek administracja w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Rzeszów. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo w Rzeszowie

Gdzie studiować kierunek prawo w Rzeszowie? Przed kandydatami stoi możliwość…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia