Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia chemiczneStudia Gdańsk

Chemia w Gdańsku

Chcesz podjąć przyszłościowe studia w Gdańsku? Pomyśl o kierunku chemia. Sprawdzamy, które uczelnie oferują te studia w Trójmieście.

Studia chemiczne od lat posiadają miano tych przyszłościowych. Ilość zastosowań wiedzy chemicznej jest tak duża, że to specjalnie nie dziwi. Kierunek chemia to szansa na zdobycie najbardziej wszechstronnej i uniwersalnej wiedzy chemicznej spośród wszystkich kierunków chemicznych. Są przecież jeszcze takie jak np. chemia kosmetyczna, technologia chemiczna.

W Gdańsku są dwie uczelnie, które proponują swoim kandydatom studia na kierunku chemia I stopnia. Są to Uniwersytet Gdański oraz Politechnika Gdańska.

Chemia na Uniwersytecie Gdańskim

Wydział Chemii UG prowadzi studia I i II stopnia na kierunku chemia. Studia I stopnia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Na kierunku chemia Wydział oferuje do wyboru specjalności, których wybór deklaruje się już w trakcie rekrutacji.

Aktualne specjalności w ofercie to:

  • analityka i diagnostyka chemiczna
  • chemia kosmetyków
  • chemia biomedyczna
  • chemia żywności

Chemia na Politechnice Gdańskiej

Studenci kierunku Chemia poznają strukturę i właściwości materii oraz uczą się w jaki sposób projektować nowe związki w skali laboratoryjnej i przemysłowej.
Wiele z nierozwiązanych przez ludzkość problemów w dziedzinie energii, medycyny czy środowiska wymaga znaczącego udziału specjalistów z dziedziny chemii. Interdyscyplinarny system studiów pozwoli na poznanie charakteru i różnorodności wyzwań oraz umożliwi pracę nad wprowadzaniem niekonwencjonalnych rozwiązań.

Studenci kierunku Chemia uczą się od naukowców zaangażowanych w rozwiązywanie realnych problemów. Poznają zależności pomiędzy właściwościami materii i materiałów stosowanych w skali przemysłowej oraz w medycynie.

Ważnym elementem kształcenia jest systematyczne uzyskiwanie przez studentów kompetencji inżynierskich w zakresie podstawowych zagadnień technologii i inżynierii chemicznej.

Kierunek chemia w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Gdańsk. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia