Studia chemiczne w Polsce

Jeśli poważnie myślisz o studiach chemicznych i chcesz starannie wybrać najlepszą dla siebie ofertę, poznaj kierunki studiów i specjalności. Wykorzystaj przygotowane przez nas informacje.

O studiach chemicznych

Kierunki chemiczne w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia chemiczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia chemiczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach chemicznych

Kierunki chemiczne to nie jest łatwy chleb dla studentów. Studia należą raczej do tych trudniejszych. Jeśli jednak je podejmujesz, możesz liczyć się z tym, że pozyskasz dosyć unikatowe kompetencje i będziesz atrakcyjny na rynku pracy. Rynek branży chemicznej należy do bardzo rozwojowych. Dotyczy to zarówno Polski jak wielu innych państw Unii Europejskiej, Ameryk i państw azjatyckich. Po studiach chemicznych czeka na Ciebie praca w różnego rodzaju laboratoriach chemicznych oraz ośrodkach badawczych. Wykształcenie chemiczne daje możliwość podjęcia pracy w różnych działach przemysłu: w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym, biotechnologicznym, budowlanym i wielu innych.

Studia chemiczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów chemicznych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki chemiczne w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki chemiczne, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2023.

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia chemiczne. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.