Ekonomia w Kielcach

Myślisz o wyborze studiów na kierunku ekonomia w Kielcach? Zobacz, na jakich uczelniach jest to możliwe!

Studia na kierunku ekonomia są świetnym wyborem, jeśli pragniesz mieć szeroki wybór stanowisk przy aplikowaniu o pracę i wybór kierunku życia zawodowego. Niezależnie od tego, czy interesujesz się analizą danych, prognozowaniem i spekulacją finansową, utrzymywaniem kontaktów z kluczowymi klientami, czy consultingiem i doradztwem finansowym, studia ekonomiczne umożliwią Ci znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Czego można się nauczyć na kierunku Ekonomia?

Uczelnie prowadzące kierunek ekonomia mają zwykle przynajmniej jeden wspólny cel kształcenia na kierunku: wykształcenie u studentów dobrego zrozumienia i intuicji w dziedzinie szeroko rozumianego biznesu. W tym celu uczą one korzystania ze specjalistycznych narzędzi i oprogramowania, których podstawą teoretyczną jest przyswajana przez studentów wiedza na temat matematyki, w szczególności statystyki. Pełne zrozumienie zjawisk zachodzących na rynkach międzynarodowych, krajowych i lokalnych buduje się również poprzez zdolność analizy sytuacji politycznej i gospodarczej na arenie międzynarodowej, zaś potrzeby poszczególnych klientów rozumie się przez pryzmat elementów psychologii oraz socjologii również wchodzących w skład wielu programów studiów na kierunku ekonomia.

Jakie przedmioty warto zdawać na maturze, aby dostać się na Ekonomię?

Zazwyczaj uczelnie przykładają szczególną uwagę do wyników z języka obcego i przedmiotu wybranego spośród: geografii, fizyki, historii, informatyki, języka polskiego, matematyki i wiedzy o społeczeństwie. Warto jednak sprawdzić te informacje bezpośrednio na stronie kierunku na danej uczelni.

Ekonomia na Politechnice Świętokrzyskiej

Dowiedz się, jak wygląda studiowanie Ekonomii na Politechnice Świętokrzyskiej z poniższego filmu:

Politechnika Świętokrzyska umożliwia wybór następujących specjalności na kierunku ekonomia:

 • Analityka działalności przedsiębiorstw
 • Finanse przedsiębiorstw

Ekonomia na Społecznej Akademii Nauk

Atutami SAN są wysoka jakość kształcenia, program studiów dostosowywany do potrzeb rynku oraz szeroko zakrojona współpraca z wieloma instytucjami i firmami z obszarów biznesowego i administracyjnego. Taka współpraca daje studentom możliwość bezproblemowej realizacji praktyk studenckich i stworzenie siatki znajomości jeszcze w trakcie studiów.

Specjalności prowadzone przez SAN na kierunku ekonomia to:

 • Rachunkowość i Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw
 • Ekonomia Menedżerska
 • Zarządzanie i Ekonomika Transportu, Logistyki i Spedycji
 • Ekonomika i Organizacja Administracji Rządowej i Samorządowej
 • Administracja Publiczna i Gospodarka Regionalna
 • Zarządzanie Organizacjami Gospodarczymi
 • Gospodarowanie Kapitałem Ludzkim w Organizacjach
 • E-biznes

Ekonomia na Staropolskiej Szkole Wyższej

Staropolska Szkoła Wyższa stawia na międzynarodową integrację studiów. SSW posiada filie w Irlandii oraz na Ukrainie i umożliwia odbycie praktyk w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i innych miejscach na świecie. Praktykom, również tym prowadzonym na terenie Polski, towarzyszy rozwijanie zdolności w zakresie języka obcego. Co więcej, zajęcia na SSW mają w dużej części charakter praktyczny.

Studenci ekonomii na SSW mogą wybrać spośród następujących specjalności:

 • Ekonomika i finanse przedsiębiorstw
 • Hotelarstwo i turystyka
 • Ekonomika administracji publicznej i jednostek samorządu terytorialnego
 • Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw
 • Ekonomika transportu i logistyki

Ekonomia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

UJK działa już od 50 lat i jest największą uczelnią na trenie województwa świętokrzyskiego. Uczelnia aktywnie korzysta z dotacji unijnych oraz z budżetu państwa – w ostatniej dekadzie pozyskała aż 500 mln złotych, które przeznaczyła na rozbudowę kampusu uniwersyteckiego, czego efektem są nowoczesne, świetnie wyposażone sale wykładowe, ćwiczeniowe i laboratoria. Uczelnia posiada również możliwość nadawania tytułu doktora habilitowanego, zarezerwowaną dla najważniejszych uczelni w kraju.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego umożliwia wybór następujących specjalności na studiach I stopnia na kierunku ekonomia:

 • Finanse i bankowość
 • Ekonomia przedsiębiorstwa
 • Ekonomia rynku globalnego
 • Ekonomia społeczna

Ekonomia na Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oferuje wiele różnych kierunków studiów, dzięki mury uczelni przesiąknięte są atmosferą pomysłowości i twórczego wykorzystania wiedzy. WSEPiNM z powodzeniem wykorzystuje liczne dotacje unijne, czego przykładem jest niedawne otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych. Zajęcia na uczelni odbywają się w bardzo dobrze wyposażonych salach i mają w dużej części charakter praktyczny. Eklektyczny charakter uczelni na świetnie wpływa na kreatywność również studentów ekonomii. Uczelnia oferuje możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, a nawet i odbycia części studiów w ramach programu ERASMUS+.

Kierunek ekonomia na WSEPiNM na studiach i stopnia jest prowadzony w ramach następujących specjalności:

 • Ekonomika przedsiębiorstwa
 • Ekonomia sektora publicznego
 • Ekonomika turystyki i hotelarstwa

Uczelnie prowadzące kierunek ekonomia w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Kielcach. Chcesz poznać możliwości studiowania na kierunkach ekonomicznych w innych miastach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia