Kierunki studiów Olsztynrodzaje studiów OlsztynStudiaStudia OlsztynStudia przyrodnicze

Studia przyrodnicze w Olsztynie

Studia związane z przyrodą rozumianą w szerokim zakresie to przede wszystkim propozycja kierunków na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa UWM. Tu znajdziecie takie kierunki jak m.in OCHRONA ŚRODOWISKA, ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU. Studia mają często charakter interdyscyplinarny.

Studia przyrodnicze to atrakcyjna oferta dla tych wszystkich kandydatów, którzy z oddanym sercem chcą włączyć się w ochronę środowiska, znajdują przyjemność w projektowaniu naszego krajobrazu poprzez harmonijne proporcje tego, co naturalne i cywilizacyjne. Nieoceniona w kontekście kształcenia na studiach jest działalność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Ochrona środowiska na UWM w Olsztynie

Studenci kierunku ochrona środowiska, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, uczą się jak skutecznie dbać o naszą planetę i chronić jej zasoby naturalne.

Coraz większa degradacja ekosystemów i rosnąca ekologiczna świadomość społeczeństwa wymagają zaangażowania specjalistów w ochronę Ziemi. Bądź jednym z nich! Zrozum procesy, które panują w przyrodzie i spraw, aby udział człowieka w środowisku był jak najmniej szkodliwy. Zdobądź wiedzę między innymi z zakresu nauk przyrodniczych, matematycznych, technicznych, rolniczych, leśnych, charakterystyki środowiska, gospodarki odpadami i rekultywacji terenów zdegradowanych oraz dowiedz się, jak stosować ją w duchu zrównoważonego rozwoju.

Perspektywy zawodowe:

  • laboratoria badawcze i kontrolne,
  • placówki odpowiedzialne za ochronę środowiska,
  • firmy przemysłowe i rolnicze,
  • placówki służby zdrowia,
  • administracja.


Wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy uzyskasz szczegółowe informacje o przyrodniczych kierunkach studiów dostępnych w Olsztynie!

Kierunki studiów przyrodniczych w Olsztynie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Olsztyn. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia