Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

uczelnia publiczna, Olsztyn

Na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim w Olsztynie studiować można kierunki techniczne, medyczne, humanistyczne, społeczne, prawnicze itp. Na studiach w Olsztynie i Ełku do wyboru 70 kierunków studiów I stopnia i jednolitych magisterskich w języku polskim. Poznaj listę i szukaj dla siebie najlepszej propozycji.

ul. Michała Oczapowskiego 2, 10-719 Olsztyn
www.uwm.edu.pl
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał 1 września 1999 roku z połączenia trzech istniejących w Olsztynie szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego. UWM łączy więc tradycję pięćdziesięcioletniej ART, trzydziestoletniej WSP oraz ponad 450 lat kształcenia teologicznego na Warmii. Historia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego sięga jednak 1950 roku. 31 maja tego roku powstała pierwsza wyższa uczelnia w Olsztynie – Wyższa Szkoła Rolnicza, którą przemianowano w 1972 r. na Akademię Rolniczo-Techniczną.

Kierunki studiów - UWM w Olsztunie

studia I stopnia i studia jednolite magisterskie

Olsztyn
Ełk

Rekrutacja

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na studia znajdziesz na stronie Uczelni.

Sprawdź zasady rekrutacji 2024/2025 na UWM, by dowiedzieć się więcej o oczekiwaniach uczelni w procesie rekrutacji kandydatów.

Kryteria kwalifikacji na I rok studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2024/2025 sprawdzić można w Załączniki_US_385_2023.pdf

Studia podyplomowe

Uczelnia prowadzi studia podyplomowe. Szczegółowe informacje na stronie Uczelni: http://www.uwm.edu.pl/oferta-ksztalcenia/studia-podyplomowe

Kontakt

ul. Michała Oczapowskiego 2
10-719 Olsztyn
http://www.uwm.edu.pl

UWM - aktualności z uczelni, rekrutacja na studia, kierunki

Lokalizacja

Studia w Olsztynie i województwie warmińsko - mazurskim