NaukaNoweStudia GdańskStudia LublinStudia OlsztynZ życia uczelni

Uniwersytet Gdański w Forum Zielonych Uniwersytetów

Forum Zielonych Uniwersytetów – inicjatywa UWM w Olsztynie przyciąga kolejne ośrodki akademickie – UG oraz UMCS. Razem te trzy uczelnie działać będą na rzecz zrównoważonego rozwoju, licząc, że dołączą do nich kolejne ośrodki badawcze i naukowe.

18 października 2022 roku Uniwersytet Gdański wraz z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oficjalnie dołączył do inicjatywy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – a inicjatywą tą jest tzw. Forum Zielonych Uniwersytetów.

Trzy uniwersytety będą działać razem na rzecz zrównoważonego rozwoju m.in. poprzez zwiększanie świadomości społeczeństwa w tej kwestii.

– Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko to priorytety w Uniwersytecie Gdańskim. Tym bardziej cieszymy się, że możemy, wspólnie z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, dołączyć do inicjatywy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego utworzenia Forum Zielonych Uniwersytetów.

Liczymy, że w niedługim czasie forum rozrośnie się o kolejne ośrodki badawcze, które będą czerpały od siebie wzajemnie w zakresie dobrych praktyk, implementacji odnawialnych źródeł energii i wszelkich innych działań na rzecz inspirowania i wspierania społeczności akademickiej do przekształcenia uczelni w zieloną, zasobooszczędną i niskoemisyjną sieć kampusów. Celem forum jest bowiem maksymalizacja wkładu w zrównoważony rozwój w wymiarze tak naukowo-badawczym, środowiskowym, społecznym, jak i gospodarczym.

prof. dr hab. Piotr Stepnowski, rektor UG

Więcej informacji na ten temat na stronie UG

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia