Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia OlsztynStudia prawniczeTOP OlsztynTop studia

Administracja w Olsztynie

Wybierasz się na studia na kierunku administracja w Olsztynie? Chcesz dowiedzieć się jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi propozycjami olsztyńskich uczelni wyższych w tym zakresie?

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Olsztynie?

Studia na kierunku administracja proponują: Uniwersytet Warmiński w Olsztynie oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego. Dowiedz się więcej – sprawdź czym się różnią studia na poszczególnych olsztyńskich uczelniach wyższych.

Administracja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Jeśli interesujesz się licznymi gałęziami prawa administracyjnego, nie obawiasz się tematyki samorządów terytorialnych i chcesz pracować w organach administracji rządowej bądź samorządowej – studia na kierunku administracja, prowadzone przez UWM w Olsztynie, będą dla Ciebie świetnym wyborem. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra specjalistów z zakresu nauk administracyjno-prawnych, a program studiów dostosowany do potrzeb rynku pracy. Uczelnia podkreśla także ścisłą współpracę z pracodawcami.

Możliwość uczestnictwa w licznych kołach naukowych i wykładach gościnnych wybitnych specjalistów z kraju i świata.

Administracja w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Studia I stopnia na kierunku administracja, które prowadzi Olsztyńska Szkoła Wyższa, dają możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk społecznych, zwłaszcza nauk o prawie i administracji oraz podstawową wiedzę ekonomiczną wraz ze specjalistycznymi umiejętnościami popartymi praktykami zawodowymi.

Absolwent tego kierunku zna założenia systemu prawa w państwie, struktur i instytucji społecznych (politycznych, ekonomicznych, prawnych), ma wiedzę o relacjach między tymi strukturami i instytucjami w skali krajowej i międzynarodowej. Jest zorientowany w procesach zachodzących w administracji, rozumie rolę administracji w organizacji państwa i społeczeństwa. 

Grupy przedmiotów w zakresie:

  • Administracja publiczna
  • Ochrona danych osobowych
  • Administracja bezpieczeństwa

Kierunek administracja w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Prawo w Olsztynie

Gdzie studiować kierunek prawo w Olsztynie? Znajdziesz go w ofercie…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia