Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia OlsztynStudia prawniczeTOP OlsztynTop studia

Administracja w Olsztynie

Wybierasz się na studia na kierunku administracja w Olsztynie? Chcesz dowiedzieć się jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi propozycjami olsztyńskich uczelni wyższych w tym zakresie?

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Olsztynie?

Studia na kierunku administracja proponują: Uniwersytet Warmiński w Olsztynie, Gdańska Szkoła Wyższa (Filia w Olsztynie) oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego. Dowiedz się więcej – sprawdź czym się różnią studia na poszczególnych olsztyńskich uczelniach wyższych.

Administracja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Jeśli interesujesz się licznymi gałęziami prawa administracyjnego, nie obawiasz się tematyki samorządów terytorialnych i chcesz pracować w organach administracji rządowej bądź samorządowej – studia na kierunku administracja, prowadzone przez UWM w Olsztynie, będą dla Ciebie świetnym wyborem. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra specjalistów z zakresu nauk administracyjno-prawnych, a program studiów dostosowany do potrzeb rynku pracy. Uczelnia podkreśla także ścisłą współpracę z pracodawcami.

Możliwość uczestnictwa w licznych kołach naukowych i wykładach gościnnych wybitnych specjalistów z kraju i świata.

Administracja w Gdańskiej Szkole Wyższej – Filii w Olsztynie

Absolwent studiów na kierunku administracja, które ma w swojej ofercie Gdańska Szkoła Wyższa – Filia w Olsztynie, będzie biegle orientować się w przepisach określających kompetencje i regulujących organizację i uprawnienia organów administracji publicznej na wszystkich szczeblach jej działania. Ze względu na to, że współczesna administracja to nie tylko podmioty realizujące władcze funkcje państwa, ale także instytucje wykonujące funkcje zlecone państwa, absolwent pozna i nauczy się posługiwać obowiązującymi przepisami prawa administracyjnego.

Moduły w ramach kierunku:

  • Administracja publiczna
  • Administracja europejska
  • Administrowanie informacją
  • Administracja zdrowia publicznego
  • Bezpieczeństwo publiczne
  • Zarządzanie w administracji

Administracja w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Studia I stopnia na kierunku administracja, które prowadzi Olsztyńska Szkoła Wyższa, dają możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk społecznych, zwłaszcza nauk o prawie i administracji oraz podstawową wiedzę ekonomiczną wraz ze specjalistycznymi umiejętnościami popartymi praktykami zawodowymi.

Absolwent tego kierunku zna założenia systemu prawa w państwie, struktur i instytucji społecznych (politycznych, ekonomicznych, prawnych), ma wiedzę o relacjach między tymi strukturami i instytucjami w skali krajowej i międzynarodowej. Jest zorientowany w procesach zachodzących w administracji, rozumie rolę administracji w organizacji państwa i społeczeństwa. 

Grupy przedmiotów w zakresie:

  • Administracja publiczna
  • Ochrona danych osobowych
  • Administracja bezpieczeństwa

Kierunek administracja w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Prawo w Olsztynie

Gdzie studiować kierunek prawo w Olsztynie? Dla zainteresowanych studiami magisterskimi na tym…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia