Kierunki studiów Szczecinrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia sportoweStudia Szczecin

Studia sportowe w Szczecinie

Studia sportowe na kierunku wychowanie fizyczne to m.in. propozycja Uniwersytetu Szczecińskiego. Na tej uczelni również studia na kierunku diagnostyka sportowa.

Poznaj studia sportowe w Szczecinie! Oferty dla zainteresowanych sportem szukać należy na Uniwersytecie Szczecińskim. Dzięki tej właśnie uczelni zdobyć można wiedzę przydatną w prowadzeniu lekcji w-f oraz innych rodzajach aktywności sportowej, organizacyjnej lub pedagogicznej. Więcej o tym kierunku przeczytać można: Wychowanie fizyczne w Szczecinie

Diagnostyka sportowa na Uniwersytecie Szczecińskim

Kierunek diagnostyka sportowa, proponowany przez Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, jest unikatowy w skali kraju. Wpisuje się również w wymogi współczesnego sportu amatorskiego i profesjonalnego, zorientowanego na indywidualizację treningów.

Studenci uzyskają kwalifikacje z zakresu szeroko pojętej diagnostyki sportowej – umiejętności pracy laboratoryjnej z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik badawczych. 

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • klubach sportowych w charakterze konsultantów/specjalistów lub członków sztabu szkoleniowego, wspierającego proces treningu sportowego,
  • ośrodkach sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych jako specjaliści diagnostyki i kontroli sprawności fizycznej,
  • placówkach edukacyjnych, takich jak: szkoły mistrzostwa sportowego, centra kształcenia sportowego, szkółki sportowe, akademickie lub szkolne kluby sportowe,
  • laboratoriach naukowych zajmujących się badaniami w obszarze nauk o kulturze fizycznej.


Uzyskaj szczegółowe informacje o sportowych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów w Szczecinie:

Kierunki studiów sportowych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Szczecin. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia