Kierunki studiów SzczecinStudia sportoweStudia Szczecin

Diagnostyka sportowa w Szczecinie

Kierunek diagnostyka sportowa na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego to unikatowy w skali kraju kierunek studiów, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego sportu amatorskiego i profesjonalnego, zorientowanego na indywidualizację treningów, na wiedzę naukową z obszaru nauk o kulturze fizycznej.

Studenci na kierunku diagnostyka sportowa na Uniwersytecie Szczecińskim mogą uzyskać kwalifikacje z zakresu szeroko pojętej diagnostyki sportowej oraz kształtować umiejętności pracy laboratoryjnej z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik badawczych.

Jako student kierunku diagnostyka sportowa nauczysz się:

  • obsługiwać specjalistyczną aparaturę pomiarową;
  • analizować i interpretować wyniki diagnostyczne, niezbędne do efektywnego prowadzenia procesu szkolenia sportowego.

Ponadto poznasz nowoczesny warsztat pracy laboratoryjnej wykorzystywanej w procesie szkolenia sportowego, w tym badań opartych na technice biologii molekularnej, biochemii, fizjologii, kinezjologii.

Pod okiem wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli akademickich, będących jednocześnie praktykującymi trenerami klubów ligowych oraz reprezentacji narodowych zarówno w sportach zespołowych, jak i indywidualnych, zapoznasz się ze współczesnymi formami i metodami kształtowania sprawności funkcjonalnej, przygotowania motorycznego oraz metodami wspomagania procesu treningowego zarówno na poziomie sportu profesjonalnego, jak i amatorskiego. Nabędziesz również wiedzę z zakresu metodologii prowadzenia testów fizjologicznych oraz współtowarzyszących im testów biochemicznych stosownych w ocenie wydolności fizycznej zawodników.

Absolwenci pracują w:

  • klubach sportowych w charakterze konsultantów/specjalistów lub członków sztabu szkoleniowego, wspierającego proces treningu sportowego w dyscyplinach zespołowych lub indywidualnych,
  • ośrodkach sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych jako specjaliści diagnostyki i kontroli sprawności fizycznej osób w różnym wieku,
  • placówkach edukacyjnych, takich jak: szkoły mistrzostwa sportowego, centra kształcenia sportowego, szkółki sportowe, akademickie lub szkolne kluby sportowe itp.
  • laboratoriach naukowych zajmujących się badaniami w obszarze nauk o kulturze fizycznej (ang. sport science)

Kierunek diagnostyka sportowa w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Szczecin. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia