Kierunki studiów OpolenewStudia OpoleStudia sportowe

Wychowanie fizyczne w Opolu

Kierunek studiów wychowanie fizyczne oferuje kandydatom, którzy chcą przygotować się do wykonywania zawodu nauczyciela WF, Politechnika Opolska.

Studia na kierunku wychowanie fizyczne, które prowadzi Politechnika Opolska, przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania fizycznego. Absolwent jest przygotowany do wypełniania funkcji kształcących, wychowawczych i opiekuńczych. W ramach dodatkowych kwalifikacji sportowych osiągniętych w toku studiów, absolwent jest przygotowany do działalności usługowej, w tym zarządczej, koordynacyjnej, specjalistycznej, doradczej oraz pomocniczej w sektorze sport.

Specjalności:

Specjalność nauczycielsko – instruktorska;
Specjalność sportowa do wyboru:

  • piłka nożna,
  • piłka ręczna,
  • piłka siatkowa,
  • koszykówka,
  • lekkoatletyka,
  • pływanie,
  • edukacja zdrowotna,
  • żeglarstwo.

Od kandydatów oczekuje się takich predyspozycji jak: Sprawność fizyczna i zainteresowania sportem wyczynowym i rekreacyjnym oraz otwartość na nowoczesne formy rekreacyjnej aktywności ruchowej. Umiejętność nawiązywania kontaktów i współpracy w grupie oraz formułowania myśli i wyrażania opinii.

Kierunek studiów wychowanie fizyczne w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Opole. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia