Logistyka w Opolu

Szczególnie interesują Cię studia logistyczne? Zastanawiasz się, czy opolskie uczelnie wyższe mają w swojej ofercie studia na kierunku logistyka?

Gdzie studiować kierunek logistyka w Opolu?

Cztery opolskie uczelnie wyższe prowadzą studia na kierunku logistyka. Dwie publiczne: Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski oraz dwie niepubliczne: Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu i Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.

Logistyka na Politechnice Opolskiej

Podczas studiów na kierunku logistyka, który ma w swojej ofercie Politechnika Opolska, student nabywa wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także umiejętności menedżerskie. Studenci kształtować będą kompetencje konieczne do realizowania zadań i podejmowania decyzji w obszarze logistyki. Będą przygotowani do samodzielnej realizacji przedsięwzięć logistycznych w ramach określonego budżetu, w planowanym terminie, zgodnie z przyjętymi standardami, zarówno ilościowymi, jak i jakościowymi.

Specjalności:

 • Informatyczne systemy wspomagania procesów logistycznych
 • Systemy inżynieryjne w logistyce
 • Inżynieria bezpieczeństwa w logistyce, produkcji i usługach
 • Zarządzanie infrastrukturą krytyczną w logistyce

Logistyka na Uniwersytecie Opolskim

W trakcie studiów na kierunku logistyka, prowadzonym przez Uniwersytet Opolski (Wydział Ekonomiczny), przekazywana jest wiedza z zakresu zarządzania działalnością logistyczną w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, sterowania przepływami towarów i informacji, funkcjonowania łańcuchów dostaw, inżynierii systemów i analizy systemowej, marketingu, zarządzania produkcją i usługami, infrastruktury logistycznej, zarządzania jakością oraz projektowania procesów. Po ukończeniu licencjatu istnieje możliwość kontynuacji studiów na poziomie magisterskim w ramach tego samego Wydziału na kierunku Ekonomia lub Zarządzanie np. w ramach modułu Logistyka w biznesie.

Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu

Kierunek logistyka, który prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu – Wydział Ekonomiczny w Opolu, oferuje nowoczesne podejście do nauczania, pracę na case study, storytellingu i symulacjach sytuacji rzeczywistych. Studenci korzystają z nowoczesnych laboratoriów i oprogramowania, które używane są w firmach logistycznych. Uczą się na symulacjach z VR wirtualnej rzeczywistości. W trakcie studiów nauczą się m.in. zarządzać projektem logistycznym, projektować przestrzeń magazynową, projektować i organizować transport – również w zakresie zarządzania flotą transportową.

Specjalności:

 • Inżynieria Lean Manufacturing
 • Inżynieria procesów transportowych
 • Inżynieria systemów logistycznych

Logistyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu

Kandydaci na studia na kierunku logistyka, które proponuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, pozwalają studentom zdobywać wiedzę i umiejętności w ramach wybranej specjalizacji (modułu kształcenia) z zakresu logistyki w biznesie, logistyki humanitarnej oraz służb mundurowych lub zarządzania transportem krajowym i międzynarodowym.

Moduły kształcenia (specjalizacje):

 • Logistyka służb mundurowych i logistyka humanitarna
 • Logistyka w biznesie
 • Transport krajowy i międzynarodowy

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Uczelnie prowadzące kierunek logistyka w Opolu

 • LOGISTYKA – Uniwersytet Opolski
 • LOGISTYKA – Politechnika Opolska
 • LOGISTYKA – Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
 • LOGISTYKA – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia logistyczne Opole. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia